Інженери розробили дрона, здатного літати у повітрі та маневрувати під водою
Група дослідників з Університету Бейхан спільно з колегами з Імперського коледжу Лондона та Швейцарської федеральної лабораторії матеріалознавства та технологій розробила квадрокоптер, здатний літати у повітрі та маневрувати під водою. Він також має присосок. Дрон докладно описаний у журналі Science Robotics.
Квадрокоптерів зараз безліч. Одним із головних недоліків є їхня нездатність витримати посадку на воду. У своїй роботі дослідники не тільки розв’язали цю проблему, але навчили свого робота маневрувати під водою і прикріплюватися, наприклад, до підводних істот подібно до риби-причепи. Ремори мають присосок, який дозволяє їм прикріплюватися до інших риб, акул і китів, заощаджуючи таким чином енергію. З цією метою дослідники створили диск на зразок того, що є у причеп.
Диск робота з дистанційним керуванням і може прилипати до вологих і сухих поверхонь з різною текстурою. Навіть до об’єктів, що рухаються, і якщо частина присоска відпала. Дрон призначений для біологічного та екологічного моніторингу морських екосистем, наприклад для спостереження за забрудненням океану.
Швидке перемикання між режимами, менш ніж за одну секунду, стало можливим завдяки особливій конструкції гребного гвинта, розробленого групою вчених із Китаю, Великобританії та Швейцарії.
Завдяки використанню режиму автостопу, робот зменшив споживання енергії майже у 20 разів, ніж якби він пересувався автономно.
Щоб дрон був ефективним у будь-якому середовищі, його надрукували на 3D-принтері. Робот складається із чотирьох шарів. Верхній — гнучкий, а нижній — жорсткіший. Вчені також додали невеликі канали до нижньої частини пристрою, щоб їх можна було накачувати водою. Також у нього два моторчики: один для подачі води в диск і з нього, а ще один — для керування кутом атаки.
Дослідники також забезпечили універсальний квадрокоптер гідроізоляцією та модифікували пропелери, щоб вони автоматично складалися при вході у воду.