Інженери спалили у плазмі частину космічного супутника і зняли це на відео
Німецький центр авіації та космонавтики в Кельні показав на відео, як плавляться і згоряють компоненти космічного апарату, якщо він неконтрольовано входить на швидкості в щільні шари атмосфери. Експеримент провели в плазмовій аеродинамічній трубі, пише прес-служба Європейського космічного агентства.
У такій камері внаслідок електромагнітного розігріву газ доводять до стану плазми та потім розганяють його до декількох кілометрів в секунду. Приблизно в таких жорстких умовах знаходиться об’єкт, що входить в земну атмосферу з космосу.
Об’єктом для експерименту обрали SADM – механізм управління сонячною батареєю, який утримує панелі космічного апарату наведеними на Сонце. Це, як уточнюють в агентстві, ‘один з найбільш громіздких елементів на борту типового супутника’.
Подібні експерименти дозволяють ESA розробляти технології та методи, що гарантують, що майбутні низькоорбітальні супутники будуть спроектовані відповідно до концепції D4D (Design for Demise, тобто коли зійшов або зведений з орбіти апарат згорає, а не падає уламками на Землю).