Інженери зі Стенфорда створили сонячні панелі для вироблення електроенергії вночі
Більшість сонячної енергії, що потрапила вдень на Землю, вночі відлітає назад у космос у вигляді так званого радіаційного випромінювання. У процесі цього явища предмети й поверхня Землі остигають сильніше навколишнього повітря, чим і вирішили скористатися вчені. Внаслідок різниці температур у кілька градусів можна запустити в роботу вбудований у сонячну панель термоелектричний генератор, який вироблятиме енергію вночі.
Дослідники давно намагаються створити ефективне рішення для отримання енергії вночі, щоб хоч якось згладити провали в роботі сонячних електростанцій. Запропоновані до цього часу рішення відрізнялися вкрай низькою продуктивністю. Інженеру Сіду Асававораріту (Sid Assawaworrarit) зі Стенфордського університету вдалося створити конструкцію сонячної панелі з вбудованим термоелектричним генератором, який майже вдесятеро перевершив аналогічні розробки.
Експерименти з покращеною панеллю показали, що з кожного квадратного метра сонячної панелі у безхмарну ніч можна генерувати 50 мВт потужності. Внаслідок оптимізації конструкції та інших поліпшень потужність, що генерується вночі, можна довести до 1-2 Вт з м2. Цього буде достатньо для підтримки роботи певних електроприладів у нічний час.
Вдень, нагадаємо, кожен квадратний метр сонячних панелей у середньому виробляє до 150 Вт електрики. Нічне вироблення не зрівняється і навряд чи в найближчому майбутньому наздожене денну, але навіть 1 Вт вночі з кожного квадратного метра – це краще, ніж нічого.