Ірак заблокував Telegram через зловживання персональними даними
Міністерство зв’язку Іраку заблокувало месенджер Telegram нібито через національну безпеку та щоб зберегти цілісність особистих даних користувачів. Влада країни вважає, що застосунок хибно обробляє дані, пише Reuters.
Telegram широко використовують в Іраку для обміну повідомленнями як джерело новин і для обміну файлами. Деякі Telegram-канали містять велику кількість персональних даних, зокрема імена, адреси та родинні зв’язки іракців.
Міністерство заявило, що вимагало від застосунку закрити «платформи, через які витікають дані офіційних державних установ і особисті дані громадян, але компанія не реагувала на жоден із запитів».
Компанія моніторингу інтернету NetBlocks підтверджує обмеження платформи Telegram на більшій частині території Іраку за винятком автономного регіону Іракський Курдистан.
⚠️ Confirmed: Metrics show messaging platform Telegram has been restricted across much of #Iraq, excluding operators in the autonomous Kurdistan region; the incident follows an order from the Ministry of Communications over the posting of leaked private data.
📰 Report:… pic.twitter.com/LXGgT4Qvta
— NetBlocks (@netblocks) August 6, 2023
NetBlocks підтверджує обмеження Telegram на більшій частині території Іраку
Telegram у неділю, 6 серпня, був недоступним провідним провайдерам Zain і Earthlink, проте залишався доступним для курдських операторів Kurdistan Net і Korek Telecom.
NetBlocks одразу порадило обходити державну інтернет-цензуру за допомогою VPN. Так проблему обмежень обходили у квітні 2023 року, коли влада Бразилії спробувала заборонити Telegram через відмову надавати дані користувачів владі.
Що відбувається з Telegram та доступом до інтернету в Іраку
Нещодавно Ірак потрапив у центр уваги через тривале відключення доступу до інтернету, намагаючись обмежити списування на національних іспитах. Країна також має історію відключень і обмежень інтернету під час політичних криз і громадських протестів, які іноді приховували кількість жертв і повідомлення про ймовірні порушення прав людини.