Італія заблокувала TikTok для деяких користувачів після смерті дівчини
The Guardian повідомляє, що Управління з захисту даних Італії (DPA) заблокувало TikTok для користувачів, чий вік не можливо чітко визначити після того, як 10-річна дівчинка померла, беручи участь в екстремальній грі “Black Out Challenge”, яка передбачає затягування ременю на шиї. Офіційні особи заявили, що для дітей віком до 13 років було занадто легко зареєструватися, використовуючи підроблену дату народження, припускаючи, що слабкі заходи безпеки коштували дитині життя.
DPA також звинуватило TikTok в порушенні італійського закону, що вимагає згоди батьків, на реєстрацію дітей до 14 років в соціальних мережах. Регулятор також заперечував проти політики щодо даних. Згідно DPA, TikTok не налаштовує попередження про ризики й іншу інформацію для дітей, а повідомлення за замовчуванням є загальнодоступними, і не дотримуються законів, щодо конфіденційності контенту. Повідомляється, що компанії неясно, як довго вона зберігає дані, як анонімізує інформацію і як передає матеріали за межі ЄС.
Блокування триватиме до 15 лютого, і до тих пір TikTok повинен буде виконати вимоги DPA.
Представник TikTok не сказав, як компанія відреагує на крок Італії. Замість цього представник підкреслив, що безпека є «абсолютним пріоритетом» TikTok і, що гігант соціальних мереж не дозволяє будь-який контент, який «заохочує, просуває або прославляє» небезпечну поведінку.
Трагедія ілюструє недоліки й труднощі моніторингу неповнолітніх користувачів в соціальних мережах. Правило TikTok щодо неповнолітніх користувачів існує в чималій ступені через закон США про конфіденційність даних дітей COPPA, але це не єдина країна з аналогічними правилами – і деякі можуть наполягати на більш суворому дотриманні, ніж вікові обмеження. Можливо, компанії буде потрібно прийняти значно жорсткіші заходи як для запобігання подібних смертей, так і для запобігання репресій.