Ізраїльська компанія Corsight розробляє технологію розпізнавання облич по ДНК
Corsight, дочірня компанія ізраїльської Cortica, що займає технологіями розпізнавання осіб, має намір розробити методику моделювання зовнішності ДНК. Потім ці дані можна було б пропустити через систему розпізнавання осіб та швидко знайти, наприклад, злочинця. Зараз правоохоронці в основному покладаються на ДНК-дані сайту GEDmatch і подібних.
Керівництво Corsight анонсувало інструмент під назвою DNA to Face, який «будує фізичний профіль шляхом аналізу генетичного матеріалу» на конференції для інвесторів Imperial Capital Investors Conference у Нью-Йорку 15 грудня. До речі, Corsight стала партнером ізраїльської компанії Yozmot, яка виграла контракт на оснащення силовиків рідної країни натільними камерами, що сканують обличчя.
Відповідно до інформації дослідницької групи IPVM, наданої MIT Technology Review, маркетингові матеріали показують, що компанія зосереджена на застосуванні своїх технологій у державних та правоохоронних органах. Консультативна рада складається з колишнього директора ЦРУ Джеймса Вулсі та екс-помічника директора ФБР Олівера Ревелла.
Фахівці вважають амбітний проект Corsight нездійсненним. Також можуть виникнути проблеми етичного характеру, конфіденційності та дискримінації.
‘Легко уявити, як це можна використати по-справжньому лякаючим і оруеллівським чином’, – зазначив Фокс Кан, юрист.
За словами Дональда Мея з IPVM, ‘до цієї презентації IPVM не знала про компанію, яка намагається комерціалізувати продукт розпізнавання осіб, пов’язаний із зразками ДНК’. Тому експерти дійшли висновку, що система Corsight DNA to Face, мабуть, є спробою компанії створити футуристичний комплексний пакет відеоспостереження, який вона може запропонувати потенційним покупцям.
Дослідники з групи з обчислювальної візуалізації при Національному дослідному інституті математики та інформатики в Нідерландах на чолі з Джемілою Серо вивчила зворотну систему Corsight концепцію, зіставивши набір 3D-фотографій зі зразками ДНК. Ступінь точності варіювався від 80% до 83%. За словами Серо, такі дані не повинні використовуватися як докази, а подібні методи «створюють незаперечний ризик подальшої расової нерівності у кримінальному правосудді».
Ідея Corsight не нова. Компанія Human Longevity з Кремнієвої долини, заснована Крейгом Вентером і Пітером Діамандісом, стверджувала, що використовувала ДНК для прогнозування зовнішності ще в 2017 році. Також невелика фірма Parabon NanoLabs надає правоохоронним органам змодельовані 3D зображення осіб людей на підставі зразків ДНК.