James Webb знайшов космічний об’єкт, у якого є машина часу – одна й та сама галактика з’явилася в трьох різних місцях на одній фотографії
James Webb провернув ефектний трюк. Космічний телескоп зробив фотографію, на якій одна й та сама галактика зображена тричі в різних місцях.
Що відомо
На перший погляд може здатися, що James Webb зробив щось магічне, але подібне трапляється. Це відбувається в тих випадках, коли світло від об’єкта проходить кількома маршрутами різної протяжності.
Космічний телескоп Hubble колись побачив галактику, в якій спалахнула наднова зірка. Вона розташована за скупченням RX J2129, яке складається з щонайменше 13 галактик і віддалене від нас на відстань 3,2 млрд світлових років. Через нерівномірний розподіл маси світло від об’єктів, які розташовані позаду скупчення, приходить із затримкою.
Саме тому, коли вчені направили об’єктив James Webb на RX J2129, космічний телескоп зафіксував тричі одну й ту саму галактику. На фотографії вона з’явилася з інтервалом 320 і 1000 днів після дебютної появи.
Тепер учені знають про світимість наднової та про те, як вона змінюється з плином часу. Це дасть змогу внести більше ясності в теорії про швидкість розширення нашого Всесвіту.