Канадський суд визнав емодзі “великий палець вгору” рівноцінним підпису в контракті
Суд у Саскачевані вирішив, що емодзі є таким же дійсним як і підпис під договором, і зобов'язав фермера виплатити 61 442 долари за невиконаний контракт.
Канадський суддя вирішив, що емодзі “великий палець вгору” є таким же дійсним, як і підпис під договором. Він заявив, що суди повинні пристосуватися до “нової реальності” способу комунікації людей, коли він вирішив зобов’язати фермера виплатити 82 000 канадських доларів (61 442 долари США) за невиконаний контракт.
Нещодавно суд в канадській провінції Саскачеван розглянув випадок, коли покупець зерна з South West Terminal в березні 2021 року розіслав масове текстове повідомлення клієнтам, в якому рекламував, що компанія хоче купити 86 тонн льону за ціною 17 канадських доларів (12,73 долари США) за бушель, пише The Guardian.
Покупець, Кент Мікклборо (Kent Mickleborough), говорив з фермером Крісом Ахтером (Chris Achter) телефоном та надіслав йому фотографію контракту на поставку льону в листопаді, просивши фермера “підтвердити контракт на льон” у повідомленні.
Ахтер, який живе у місцевості Свіфт Каррент (Swift Current), просто поставив в повідомленні емодзі “великий палець вгору”. Але Ахтер не поставив льон в листопаді — і до того часу ціни на врожай зросли.
Мікклборо та Ахтер сперечаються щодо значення емодзі. Покупець вказав на попередні контракти, підтверджені текстовими повідомленнями, натякаючи, що емодзі означало, що Ахтер погоджується з умовами контракту.
Але Ахтер сказав, що емодзі означало лише те, що він отримав контракт у текстовому повідомленні.
“Я заперечую проти прийняття емодзі “великий палець вгору” як цифрового підпису незавершеного контракту,” сказав Ахтер у присязі. “У мене не було часу переглянути контракт на льон і я просто хотів показати, що я отримав його текстове повідомлення.”
На одному з етапів процесу адвокат Ахтера заперечив проти перехресного допиту свого клієнта щодо значення емодзі “великий палець вгору”, стверджуючи, що його клієнт “не є експертом з емодзі”.
Суддя Тімоті Кін (Timothy Keene), який в одному з випадків використав визначення символу з dictionary.com, засмутився, що справа “привела сторони до далекого пошуку еквівалента Розетського каменя в справах з Ізраїлю, штату Нью-Йорк і деяких трибуналів в Канаді та т.д., щоб з’ясувати, що означає емодзі 👍”.
“Цей суд визнає, що емодзі 👍 – це нетрадиційний спосіб ‘підписати’ документ, але все ж при цих обставинах це був дійсний спосіб виразити дві мети ‘підпису'”, – він написав.
Кін також відхилив обгрунтування захисту, що дозвіл емодзі “великий палець вгору” означати згоду “відкриє шлюзи” для нових тлумачень інших емодзі, включаючи ‘кулак’ та ‘рукостискання’. Прийшовши до висновку, що емодзі “великий палець вгору” може використовуватися для укладання контрактів, Кін заявив, що суд “не може (і не повинен) намагатися стримати хвилю технологічного прогресу та поширеного використання” емодзі.
“Схоже, це стає новою реальністю в канадському суспільстві, і суди повинні бути готові впоратися з новими викликами, які можуть виникнути від використання емодзі та подібних символів,” – зазначив суддя.
Таким чином, ця справа ставить важливий прецедент щодо того, як традиційні символи та жести переосмислюються в еру цифрових комунікацій, наголошуючи на важливості адаптації до змінюваних форм взаємодії з часом.