Казахстан заморозив один із найбільших спільних проектів із росією
Казахстанський виробник міді відклав інвестиції в будівництво ГЗК на Чукотці
Влада Казахстану продовжує дистанціюватися від росії, скорочуючи економічні зв’язки та переналаштовуючись на Китай, Туреччину та Захід.
Один із найбільших виробників міді в Казахстані KAZ Minerals заморозив інвестиції в проект з розвитку Баїмської рудної зони на Чукотці, де до 2028 року планувалося побудувати разом з росією гірничозбагачувальний комбінат (ГЗК).
Про це повідомляє The Moscow Times із посиланням на два джерела на енергоринку.
KAZ Minerals розглядає відтермінування інвестицій в один із найбільших російсько-казахстанських спільних проектів, в який уже вклав $900 млн у 2019 році, пояснило одне із джерел.
За словами іншого джерела, терміни щодо енергоблоків для проекту, де планували видобувати щороку 70 млн тонн мідної руди, а також золото, зсуваються щонайменше на рік.
Перші два блоки потужністю 106 МВт “дочка” «Росатому» вже будує: корпуси для них були замовлені в Китаї і, як очікується, прибудуть до росії наприкінці 2023 року. З місцем будівництва третього та четвертого блоків держкорпорація планувала визначитися до кінця цього року.
Президент Касим-Жомарт Токаєв не підтримав вторгнення в Україну, не визнав анексовані території і заявив, що Казахстан подбає про росіян, які втекли від мобілізації, гарантуючи їм безпеку.
Джерела Financial Times серед казахстанських чиновників і західних дипломатів, втім, описують «переналагодження» відносин з росією скоріше як обережне послаблення зв’язків, аніж повний їхній розрив.
Поки що Казахстан не має іншого вибору, окрім як підтримувати відносини зі своїм північним сусідом, а змушувати робити вибір між росією та Заходом було б «дуже шкідливим кроком», сказав FT казахстанський чиновник. Такий підхід може призвести до можливого конфлікту, пояснив він.