Комерційна ракета, вироблена в Ухані, готова до запуску після пандемії
Комерційна ракета-носій, вироблена в Ухані, регіоні найбільш постраждалому від епідемії COVID-19 на початку 2020 року, зараз проходить завершальну стадію випробувань і готується до запуску.
Завершено приготування до запуску чотирьох нових ракет. Перша з виготовлених в Ухані ракет-носіїв матиме кодову назву “Xinzhou” на честь місця її виробництва.
Збірка і випробування ракети проходили на ракетному комплексі Куайчжоу (Kuaizhou Rocket Complex) в районі Xinzhou в Ухані.
Ракета “Kuaizhou-1A” була розроблена на основі ракети “Kuaizhou-1”. Це недорога твердопаливна ракета-носій з високою надійністю і коротким періодом підготовки, призначена для запуску низькоорбітальних супутників масою до 300 кілограмів.
Комерційна ракета “Kuaizhou-1A” провела дев’ять успішних місій, в тому числі останню в травні 2020 року, яка відправила перші два супутники зв’язку нової китайської космічної 80-супутникової мережі IоT під кодовою назвою “Xingyun Engineering”, яка повинна бути завершена приблизно до 2023 році. Проєкт Xingyun спрямований на те, щоб забезпечити зв’язком “сліпі зони комунікації.”
Супутник Xingyun-2 01, запущений в рамках місії 2020 року, був названий на честь м. Ухань, щоб відзначити відновлення роботи й виробництва в місті після успішного стримування епідемії.
Zhang Yong, офіційний представник дочірньої компанії CASIC Aerospace Xingyun Technology Limited, яка очолює проєкт, повідомив, що зараз фірма розробляє і виробляє третє покоління супутникової серії під кодовою назвою Xingyun-3.
За словами чиновника, супутники “Xingyun-3” будуть удосконалені в порівнянні зі своїми попередниками “Xingyun-2” практично по всіх технологічних критеріях, а також збільшать можливості покриття послуг одного супутника з 320 000 до 750 000 користувачів на один супутник.
CASIC планує відправити 12 з цих супутників на орбіту, а перші шість будуть запущені в рамках однієї місії, запланованої на другу половину 2021 року за допомогою твердопаливної ракети Kuaizhou-11.
Супутники Xingyun також розроблялися і проводилися в Ухані, прямо через дорогу від ракетного комплексу.
Виробнича лінія, здатна виробляти 240 малих супутників на рік, була введена в експлуатацію на початку 2021 року. Після завершення будівництва індустріальний парк площею 28,4 гектара буде використовуватися для досліджень і розробок космічної продукції, включаючи супутниковий інтернет.
Ракетний комплекс, спочатку розрахований на випуск 20 твердопаливних ракет на рік, додасть нові сектори спеціально для науково-дослідних і дослідно-конструкторських робіт по рідинним двигунам і буде готовий до другої половини цього року.
KZ-11 відправиться в політ у другій половині 2021 року.