Комета Борисова виявилася реліктом екзопланетних системи
Комета Борисова відрізняється від всіх відомих комет Сонячної системи, заявив провідний науковий співробітник Національного астрофізичного інституту Італії Альберто Челліно в опублікованій 30 березня наукової статті журналу Nature Communications.
У статті вказується, що Комета Борисова схожа за складом тільки з кометою Хейла-Боппа.
Вчені, використовуючи телескопи VLT ESO (телескоп Європейської південної обсерваторії) і ALMA (радіотелескоп в чилійській пустелі Атакама), вивчили властивості пилу у хвості комети й з’ясували її хімічний склад.
Виявилося, що обидві комети складаються з матерії газопилових хмар, в яких виникло Сонце. З цієї ж матерії утворилася і зірка, поруч з якою виникла комета Борисова.
Однак комета Хейла-Боппа вже проходила повз Сонце і постраждала від сонячного вітру і радіації, на відміну від комети Борисова, яка є більш чистим об’єктом. Це означає, що вона, швидше за все, не проходила повз будь-яких зірок, в тому числі й Сонця.
Дослідження показало, що пил з хвоста комети складається з чистої первинної матерії протопланетного диска, з якого 4,5 мільярда років тому з’явилися всі тіла Сонячної системи. А комета виникла на околицях диска.
Нагадаємо, комета Борисова – це перша міжзоряна комета, яку 30 серпня 2019 року відкрив кримський астроном Геннадій Борисов.