Компанія колишнього глави Google запускає революційний проект дронів зі штучним інтелектом для України

Екс-гендиректор Google Ерік Шмідт віднедавна пов’язаний із новим стартапом White Stork, що в перекладі з англійської означає “Білий лелека”. Цей проект займається розробкою безпілотних дронів-камікадзе, що використовують штучний інтелект.

З чуток, екс-глава американського техногіганта діє через підставні компанії й націлений на надання Україні передових напрацювань для використання в протистоянні з країною-агресором.

Шмідт, досвідчений представник індустрії, після того, як залишив посаду глави Google, певний час очолював Комісію нацбезпеки США зі штучного інтелекту. 2021 року комісія представила доповідь, у якій ішлося про визначальний вплив ШІ на ведення війни в усіх без винятку сферах. Саме цю тезу використано під час створення “Білого лелеки”.

Вартість White Stork становить близько $400/шт. Цей де-факто копійчаний безпілотник здатний нести вибухівку, зазначається у “військовій” колонці Wall Street Journal. За словами опитаних виданням експертів, недорогі БПЛА цієї моделі можуть у середньостроковій перспективі зіграти роль “найважливішої” зброї проти Росії.

Стаття також висуває припущення про корисливі інтереси, вказуючи на нещодавню публікацію Шмідта, в якій він пророкує, що Україна залежатиме від мільйонів імпортованих безпілотників до 2024 року. Додаткову складність вносить непрозорість проєкту, пов’язана з використанням підставних компаній, зокрема й тієї, в якій Шмідт вказаний як бенефіціар.

Себастьян Трун, один із батьків-засновників експериментальної лабораторії Google X, також влився в команду проекту “Білий лелека”, що є позитивним для України сигналом.

Джерело prostomob

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше