Компанія Rocket Lab скасувала перший в цьому році запуск ракети перед самим стартом
Компанія Rocket Lab, яка займається виведенням на орбіту малих супутників, скасувала свій перший запуск у 2021 році через дивні показники датчиків перед стартом. Ракета-носій Electron повинна була запустити мікросупутник для європейської космічної компанії OHB Group з півострова Махія в Новій Зеландії о 09:38 за київським часом, але несподівані дані від похиломіра прискорювача змусили компанію відкласти місію.
«У нас є похиломір, котрий показував деякі дивні дані. Він не використовується для польоту, але ми все одно хочемо з’ясувати причину, — написали представники Rocket Lab в оновленій інформації. — У цьому переваги роботи на власному полігоні — у нас є розкіш додаткового часу, щоб затримати пуск та бути повністю впевненими».
У Rocket Lab є 10-денне вікно, протягом якого компанія може здійснити перший політ в поточному році під назвою «Ще один покидає земну кору» зі свого стартового комплексу №1. Місія стане 18-м польотом Rocket Lab та повинна довести кількість успішно виведених на орбіту супутників до 97. «Ми відмовляємося від сьогоднішньої місії задля аналізу даних датчиків, — додала компанія в іншому коментарі. — На щастя, у нас є вікно в 10 днів на цю місію, так що в нашому розпорядженні багато можливостей для повторного пуску найближчими днями».
Як повідомила Rocket Lab, корисне навантаження комунікаційного мікросупутника для OHB Group призначена для забезпечення роботи в певних частотах та підтримки майбутніх послуг з орбіти. Пуск організований OHB Cosmos, підрозділом по укладанню контрактів на запуски для OHB Group.
Після виведення корисного навантаження на задану орбіту в цій місії прискорювач увійде в щільні шари атмосфери з такою швидкістю, щоб згоріти та не перетворитися в космічне сміття. У цій місії Rocket Lab, на відміну від минулого, не буде намагатися повертати на землю перший ступінь Electron для подальшого повторного використання.
Базована в Лонг-Біч (штат Каліфорнія) Rocket Lab запустила вісім місій Electron у 2020 році та прагне збільшити частоту пусків у 2021 році за допомогою двох нових стартових майданчиків. Очікується, що стартовий комплекс № 2 на базі NASA на острові Уоллопс (штат Вірджинія) вперше буде використаний в кінці цього року. Тим часом компанія будує ще один майданчик поруч зі стартовим комплексом № 1, щоб збільшити свої можливості запуску з півострова Махія.