Компанія українця Макса Полякова запустила перший супутник першого у світі агроорієнтованого сузір’я EOSDA
EOS Data Analytics 3 січня 2023 року запустила EOS SAT-1, перший супутник свого угруповання EOS SAT.
4 січня 2023 року EOS SAT-1, перший супутник EOS SAT, першої у світі орієнтованої на сільське господарство групи супутників, був успішно доставлений на низьку навколоземну орбіту ракетою Falcon 9 компанії SpaceX із Бази Космічних сил США на мисі Канаверал, у Флориді. Супутник вийшов на зв’язок і передав телеметрію.
EOS SAT налічуватиме сім невеликих оптичних супутників компанії EOS Data Analytics, глобального постачальника аналітики супутникових зображень на основі штучного інтелекту, для підтримки впровадження методів сталого сільського господарства та екологічного моніторингу лісових угідь шляхом надання високоякісних даних для аналізу.
Супутник EOS SAT-1 — власна розробка компаній, що входять до Noosphere міжнародного підприємця в галузі ІТ і космічних технологій Макса Полякова. Операційний процес повного циклу встановлено через вертикальну інтеграцію компаній в екосистемі Noosphere — EOS Data Analytics, Dragonfly Aerospace, SETS, Flight Control Propulsion.
Апарат був побудований та оснащений двома високоточними камерами DragonEye українсько-південноафриканської компанії-виробника космічної оптики Dragonfly Aerospace, двигун супутника розробила українська компанія SETS (Space Electric Thruster Systems), а компанія Flight Control Propulsion забезпечила 3D-друк деталей і виготовлення елементів корпуса. EOSDA як глобальний провайдер супутникової аналітики отримуватиме знімки із супутника для подальшої обробки та забезпечення своїх клієнтів якісними даними для прийняття обґрунтованих рішень в аграрному секторі.
Після досягнення повної функціональності до 2025 року EOS SAT охоплюватиме до 100% країн із найбільшою площею сільськогосподарських угідь та лісів, що становить 98,5% таких земель на всій планеті.
EOS SAT допоможе агробізнесам контролювати ріст культур і виявляти спеку, холод, нестачу води, поширення бур’янів, напади шкідників та інші проблеми, що загрожують посівам. Компанії також зможуть оптимізувати використання ресурсів на основі карт продуктивності та вегетації, наданих супутниковим угрупованням, перевіряти ефективність нових засобів захисту рослин або добрив, керувати зрошенням, оцінювати врожайність, а також позбутись зайвих перевірок полів, так зменшуючи використання палива, та багато іншого.
EOS SAT-1 відстежує до одного мільйона квадратних кілометрів щодня, використовуючи 11 агроорієнтованих діапазонів. Навіть маючи лише один такий супутник у небі, клієнти EOSDA відкривають потенціал для впровадження методів точного землеробства та, відповідно, скорочення викидів CO2, меншого споживання енергії та води тощо.
«Цей запуск створює нові революційні можливості застосування супутникових технологій для сільськогосподарської галузі. EOSDA тепер працюватиме з власними наборами даних, щоб надавати ще глибшу та точнішу аналітику для своїх клієнтів і партнерів», — додає Артем Анісімов, CEO в EOS Data Analytics.
До 2025 року угруповання щоденно спостерігатиме за площами до 12 мільйонів квадратних кілометрів. Його супутникові камери створюватимуть панхроматичні та багатоспектральні зображення, використовуючи 13 діапазонів, орієнтованих на сільське господарство, щоб надати конкретну інформацію про важливі характеристики відстежуваних земель.
«Ми раді бути технологічним партнером для EOS SAT, першого комерційного угруповання, створеного спеціально для потреб сільського господарства. Попит на високопродуктивні, компактні та легкі супутники продовжує зростати з кожним роком, забезпечуючи чудовий ринок для наших продуктів обробки зображень. Водночас чудово мати клієнта з таким чітким фокусом на розв’язанні проблем, які є ключовими для забезпечення сталості життя на планеті. Маючи набір агроорієнтованих датчиків, EOS SAT збиратиме дані, які дійсно можуть допомогти управлінцям опікуватися Землею та підтримувати її біорізноманіття, водночас забезпечуючи продовольчу безпеку для багатьох людей», — коментує Браян Дін, CEO і співзасновник Dragonfly Aerospace.
На сьогодні більшість компаній-конкурентів змушені працювати з даними, наданими сторонніми супутниками, що робить їх залежними від якості супутникових датчиків, частоти знімання та інших параметрів, які вони не контролюють. Завдяки орієнтації саме на потреби сільськогосподарської галузі, EOS SAT надаватиме безпрецедентні обсяги даних для EOSDA так часто та детально, як це потрібно клієнтам компанії.
Для розв’язання проблем наявних супутників, таких як низька роздільна здатність датчика, обмежена спектральна здатність і низька продуктивність у хмарну погоду, супутникові камери EOS SAT зніматимуть зображення, використовуючи 13 пов’язаних із сільським господарством діапазонів: RGB, 2 канали NIR, 3 канали RedEdge, WaterVapor, Aerosol, Pan та 2 канали SWIR. EOS SAT-1 матиме 11 спектральних діапазонів, за винятком діапазонів SWIR.
Очікується, що EOS SAT-2 і наступні супутники вийдуть на орбіту протягом 2023–2024 років. Досягнення повного оперативного потенціалу угруповання EOS SAT заплановане на 2025 рік.