Корейські біржові фонди почали заробляти на метавсесвіті
На фондових ринках Південної Кореї склалася цікава ситуація: пов’язані з технологіями метавсесвіту біржові фонди демонструють активне зростання, попри те, що саме поняття метавсесвіту досі не набуло чіткого визначення, та й фактичних напрацювань у цій галузі поки що дуже небагато.
У широкому значенні слова під терміном «метасвіт» розуміються віртуальні світи, в яких люди можуть розважатися або працювати, взаємодіючи через тривимірні аватари й підключаючись до цих світів за допомогою VR-гарнітур на кшталт Oculus. Перші чотири корейські біржові фонди метавсесвітів були запущені в жовтні минулого року, і лише за два тижні вони забезпечили приплив інвестицій у розмірі $100 млн.
За даними Samsung Asset Management, яка і сама запустила дві біржові фонди, на 19 січня в країні було зареєстровано вісім таких організацій, що залучають інвестиції в технології віртуальних світів, і обсяг цих інвестицій вже перевищив $1 млрд. З цієї суми понад $800 млн було направлено в чотири фонди, що торгують акціями південнокорейських компаній, і ще понад $338 млн дісталися глобальним гравцям.
Найбільші з цих біржових фондів включають акції технологічних компаній, виробників чіпів, а також компаній з індустрії розваг. Наприклад, один із проектів Samsung включає пакет акцій компанії Hybe, якій належить музичний лейбл найпопулярнішої групи BTS, а також ігрових розробників, у тому числі Pearl Abyss. Експерти впевнені, що індустрія K-pop (корейської поп-музики) відіграє найважливішу роль у розвитку метавсесвіту — лейбли та гурти, що працюють у даному напрямку, вже почали продавати NFT, а також проводити концерти та інші заходи у віртуальних світах.
Найважливішим фактором зростання біржових фондів метавсесвіту виявилися роздрібні (приватні) інвестори з невеликими сумами вкладень – за даними Samsung Asset Management на них припадає до 70% інвестицій. Роздрібні інвестори Азіатсько-Тихоокеанського регіону також забезпечують зростання біржових фондів у всьому світі. За прогнозами експертів, протягом найближчих 5 років попит на подібні програми інвестицій зросте з нинішніх $1,5 до $5 трлн.