Космічне видовище: NASA зафіксувало вражаюче виверження вулкана на одному з супутників Юпітера (фото)

Науковці Національного управління з аеронавтики та дослідження космічного простору США (NASA) отримали нові приголомшливі знімки поверхні супутника Юпітера Іо, який має найбільшу кількість вулканів на своїй поверхні серед усіх планет Сонячної системи. Це був вже другий дуже близький проліт повз Іо, однак цього разу зонд Juno зафіксував виверження одного або двох вулканів, інформує Forbes.

Зонд Juno почав вивчати Юпітер у 2016 році. Цей зонд NASA вперше зміг зазирнути в щільні хмари Юпітера, щоб вивчити магнітне поле, склад і структуру газового гіганта. У 2021 році зонд Juno вирушив у розширену місію для вивчення найбільших супутників Юпітера: Іо, Ганімеда та Європи.

3 лютого цього року зонд NASA здійснив свій другий близький проліт повз Іо і зробив кілька фотографій поверхні супутника. Зібрані дані допоможуть вченим краще зрозуміти поверхню Іо та внутрішню будову вулканічного супутника Юпітера.

Іо, супутник Юпітера, трохи більший за Місяць. Його поверхня кам’яниста, а атмосфера складається з діоксиду сірки. Завдяки впливу Юпітера на Іо відбуваються найпотужніші виверження вулканів у Сонячній системі. Іо є найближчим супутником до планети з чотирьох головних супутників газового гіганта, до яких належать Ганімед, Європа та Каллісто. Щоб обігнути планету Іо, потрібно всього 42 дні. Вчені вважають, що гравітація Юпітера переміщує величезну кількість тепла всередину Іо, створюючи сильну вулканічну активність і океан магми під поверхнею супутника.

«Юнона» — перший космічний апарат, який облетить планету зовнішньої Сонячної системи від полюса до полюса. Зонд NASA знову наблизиться до Юпітера 7 березня. Через потужний радіаційний пояс Юпітера «Юнона» була оснащена спеціальним захистом, щоб гарантувати, що її цінні наукові інструменти не постраждають. З їх допомогою «Юнона» вивчає магнітні поля, гравітаційні поля, температуру, тиск і склад атмосфери Юпітера.

Наразі дослідники NASA продовжили місію «Юнони» до вересня 2025 року, однак існує ймовірність, що зонд продовжить вивчення Юпітера та його супутників й опісля. Апарат оснащений найбільшими сонячними батареями серед усіх космічних апаратів, тож поки він отримує енергію, ймовірно, продовжуватиме працювати.

Нагадаємо — вчені дослідили, що через 5 мільярдів років Сонце вичерпає своє паливо і перетвориться на червоного гіганта, а потім на білого карлика. У цьому процесі воно поглине найближчі до себе планети, а ті, що залишилися, як Юпітер і Сатурн, продовжать обертатися навколо його залишків

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше