Космічні сили США розсекретили дані про міжзоряний об’єкт, що вибухнув над Землею у 2014 році.
Вогненна куля, яку бачили в небі над Папуа-Новою Гвінеєю у 2014 році, насправді був об’єктом, що швидко рухається, з іншої зіркової системи. Такі дані у своєму меморандумі розсекретило нещодавно космічне командування Збройних сил США (USSC).
Об’єкт виявився невеликим метеором розміром 0,45 м. Він увійшов в атмосферу Землі 8 січня 2014 року після подорожі в космосі зі швидкістю понад 210 000 км/год.
Згідно з дослідженням, опублікованим у базі даних препринтів arXiv у 2019 році, швидкість цього об’єкта набагато перевищувала середню швидкість метеорів, що обертаються навколо Сонячної системи.
У цьому дослідженні стверджувалося, що рух метеора, а також траєкторія його орбіти з 99% ймовірністю говорять про те, що об’єкт виник далеко за межами нашої Сонячної системи – можливо, він прилетів «з глибини планетарної системи або з зірки в товстій частині диску галактики. Шлях». При цьому ця стаття ніколи не рецензувалася та не публікувалася у науковому журналі. Наразі розсекречені урядом США дані підтвердили розрахунки вчених.
У службовій записці від 1 березня заступник командувача USSC генерал-лейтенант Джон Е. Шоу написав, що аналіз походження вогняної кулі від 2019 року був «досить точним, щоб підтвердити міжзоряну траєкторію».
Це робить метеор 2014 року, можливо першим міжзоряним об’єктом, виявленим у нашій Сонячній системі. Отже, сталося на 3 роки раніше, ніж відкриття Оумуамуа — об’єкта у формі сигари, який уже покидає Сонячну систему.