Космічний телескоп Джеймса Вебба виявив найвіддаленішу активну надмасивну чорну діру

Вчені виявили найдавнішу і найвіддаленішу надмасивну чорну діру на цей час. Їм у цьому допоміг космічний телескоп James Webb, пише Space.

Що відомо

Надмасивна чорна діра лежить у центрі галактики CEERS 1019. Вона з’явилася лише 570 млн років після Великого вибуху. Складність у виявленні об’єкта зумовлена тим, що він лише в 9 млн разів масивніший за Сонце. Незважаючи на те, що надмасивна парна діра є відносно невеликою, її існування на такій ранній стадії розвитку Всесвіту – загадка для вчених.

Об’єкт було виявлено в рамках програми Cosmic Evolution Early Release Science (CEERS). Проект націлений на випробування методів, які дадуть змогу вченим зазирнути далеко в минуле Всесвіту.

James Webb побачив ще два об’єкти. Як виявилося, це ядра галактик CEERS 746 і CEERS 2782. Вони з’явилися через 1 млрд і 1,1 млрд років після Великого вибуху. Кожна чорна діра приблизно в 10 млн разів масивніша за Сонце. Для порівняння, Sagittarius A* у центрі Чумацького Шляху має масу 4,3 млн сонць.

Джерело gagadget

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше