Космічний телескоп Джеймса Вебба виявив екзопланети біля “мертвих” зірок

Космічний телескоп Джеймса Вебба (JWST) зробив унікальне відкриття, зафіксувавши дві екзопланети, що обертаються навколо білих карликів, які є останньою стадією існування зорі. Виявлені екзопланети нагадують за своїми характеристиками газові гіганти Юпітер та Сатурн і дають змогу припустити, як може виглядати Сонячна система після смерті Сонця.

Екзопланети були спостережені за допомогою інструмента середньої інфрачервоної обсервації JWST, розташовані вони на значній відстані від своїх білих карликів. Маса планет оцінюється від 1 до 7 мас Юпітера.

Це відкриття не лише дає змогу припустити майбутнє Сонячної системи, коли Сонце стане білим карликом, але й показує можливість виживання планет, схожих на Юпітер та Сатурн, після смерті їхніх зірок. Також виявлення вказує на поширеність великих планет навколо білих карликів, що може вказувати на долю астероїдів у Сонячній системі після її зникнення.

Це рідкісне пряме виявлення екзопланет, яке відкриває нові можливості для вивчення їх атмосфер, мас і температур. Відкриття також може вплинути на розуміння астрономами екзопланет та їхніх атмосфер загалом.

Дослідження команди доступне як препринт на сайті arXiv.

Джерело space.com

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше