Астронавти NASA вдруге за тиждень вийшли у відкритий космос та завершили трирічну модернізацію батарей МКС
Два астронавти NASA завершили вчора черговий вихід у відкритий космос, встановивши європейську наукову платформу і завершивши довгу серію замін батарей за межами Міжнародної космічної станції.
За даними NASA, вихід у відкритий космос, який почався 1 лютого о 14:56 за київським часом, став 234-м за рахунком за час існування Міжнародної космічної станції (МКС). Попередній 233-й відбувся всього за кілька днів до цього — 27 січня. Обидва згаданих виходів здійснили космонавти NASA Віктор Гловер (Victor Glover) та Майк Хопкінс (Mike Hopkins). В результаті на рахунку першого тепер два виходи у відкритий космос, а у другого — вже чотири.
Насолоджуюся видом», — сказав Хопкінс про вид Землі з орбіти під час крайньої роботи за бортом МКС.
What a view! With the Earth below and the Moon visible in the distance, @AstroVicGlover prepares to climb aboard the @Space_Station's Canadarm2 robotic arm to access the next worksite for today's spacewalk. pic.twitter.com/YYUv57R0YI
— NASA (@NASA) February 1, 2021
Астронавтам під час крайньої місії, яка тривала 5 годині 20 хвилин, довелося вирішувати безліч завдань. Перш за все, вони встановили адаптер для підключення нової літій-іонної батареї на сегменті P-4 ферми МКС, до якої кріпиться пара сонячних батарей, тим самим завершивши модернізацію системи енергопостачання станції, яка почалася ще в січні 2017 року. За минулий час в ході 11 виходів у відкритий космос було демонтовано в цілому 48 застарілих нікель-водневих акумуляторів, що накопичують і розподіляють енергію від сонячних батарей, та встановлено замість них 24 потужніших літій-іонних.
✅ Final adapter plate installed on the @Space_Station. Today's spacewalk will wrap up battery replacement work to change out batteries for 8 power channels used to route electricity on the station. Upgrades have been carried out in a series of spacewalks over the past 4 years. pic.twitter.com/Gmg7TmPA0s
— NASA (@NASA) February 1, 2021
Потім на правій стороні ферми станції замінили камеру з високою роздільною здатністю замість старої, котра вийшла з ладу та під’єднали до неї кабелі. Астронавти також встановили нові камери на американському науковому модулі Destiny та руці-маніпуляторі японського наукового модуля «Кібо». Також були виконані більш дрібні супутні завдання. Всередині станції допомогу в місії здійснювали астронавти NASA Кейт Рубінс (Kate Rubins) та JAXA Соїча Ногучи (Soichi Noguchi).
After a job well-done @Astro_Illini and @AstroVicGlover are making their way back inside the station. #AskNASA | https://t.co/cBNqC5JGaz pic.twitter.com/eh8RIzB8j0
— International Space Station (@Space_Station) February 1, 2021
За словами NASA, після цього виходу у відкритий космос космонавти 64-ої експедиції в найближчому майбутньому зроблять ще два виходи у відкритий космос. У першому Гловер та Рубінс підготують енергосистему космічної станції для установки нових сонячних батарей, а в другій Рубінс та Ногучі продовжать модернізувати компоненти МКС. Точні дати поки не заявлені.
We are committed to learning from the past to pave the way for safer space exploration. In a Jan. 2020 episode of @NASA_EDGE, experts talked about an agency program that keeps the lessons of Apollo, Challenger, and Columbia in the forefront: https://t.co/B15idFaIY5 #NASARemembers pic.twitter.com/EUFErZi7Op
— NASA (@NASA) February 2, 2021
До речі, останній вихід у відкритий космос збігався з річницею загибелі космічного корабля «Колумбія» STS-107, що сталася 1 лютого 2003 року: човник вибухнув при поверненні на Землю, в результаті чого загинули всі сім астронавтів на борту. В ході розслідування було встановлено, що під час запуску шматок термоізоляційного покриття зовнішнього бака сильно вдарив по вуглепластиковій панелі лівого крила «Колумбії». Це пошкодження теплоізоляційного покриття космічного човника призвело до його руйнування при вході в атмосферу.