Крах Terra викликав спад децентралізованих фінансів (DeFi) на $83 мільярди
Стрімке падіння алгоритмічної стабільної монети Terra призвело до зниження загальної вартості всіх криптовалют більш ніж на $83 млрд, оскільки інвестори вирішили знайти більш безпечні сфери.
Обвал TerraUSD, або UST, та його токена Luna на початку травня викликав масовий відтік із DeFi – інструментів децентралізованого фінансування, де можна займати та кредитувати у криптовалютах без посередників. За даними галузевого трекера DeFi Llama, загальна вартість, заблокована у всіх основних протоколах, впала до $112 млрд із $195 млрд на початку місяця.
Наслідки краху Terra також завдали масштабних збитків криптовалютам. Біткоїн і Ethereum, два найбільші токени, впали нижче за ключові рівні підтримки на початку цього місяця і з того часу насилу відновлюються, закріпившись трохи нижче за $30 тис. і $2 тис. відповідно. Індекс цифрових монет, що розраховується Bloomberg, цього місяця впав на 30%.
Проєкти DeFi залучають інвесторів до покупки їх власних токенів та внесення їх як депозит, щоб допомогти замовити транзакції на основний блокчейн, процес, відомий як стейкінг. Натомість їм пропонується дохідність, що перевищує дохідність традиційних фінансових продуктів. Основна платформа Anchor, відповідальна за більшу частину вартості екосистеми в 40 мільярдів доларів, рекламувала прибутковість до 20% до краху UST.
MakerDAO, найбільший проєкт DeFi із загальної вартості акцій, за останній місяць скоротився майже на третину, до $9,8 млрд. Curve, популярна платформа для обміну стабільних монет, упала більш ніж на 55%, до $9 млрд.
Криптовалютна дослідницька компанія Kaiko у понеділок у своїй записці зазначила, що зниження попиту на ставки у додатках DeFi свідчить про «сильний відтік капіталу з цієї сфери», що підтверджується зростанням ліквідності Ethereum та біткоїну на централізованих криптовалютних біржах.