Культивована курятина вперше досягла паритету цін з м’ясом птахоферм
Ізраїльський стартап Future Meat Technologies оголосив про прорив у виробництві м’яса курки в лабораторних умовах — його вартість досягла паритету з ціною м’яса в традиційному птахівництві. Розробникам вдалося оптимізувати процес виготовлення культивованого продукту і знизити його вартість до $ 1,07 за грудку. Причому, ймовірно, це не межа — ще в червні грудка виходила у стартапу по $3,9, а в лютому цього року її виробництво обходилося в 7,5 доларів.
За даними Future Meat, цей підхід більш екологічний, ніж сільське господарство, виробляє на 80% менше викидів парникових газів, використовує на 99% менше землі й на 96% менше прісної води, ніж традиційне виробництво курятини. І, зрозуміло, він не вимагає забою реальних тварин, повідомляє New Atlas.
Future Meat вирощує клітини тварин в біореакторах і стверджує, що її кінцеві продукти не відрізняються від м’яса тварин. Клітини не піддаються генетичним модифікаціям і можуть нескінченно розмножуватися – запатентована система підтримує постійне фізіологічне середовище, яке стимулює зростання нових тканин так, як це відбувається з організмом справжньої курки, корови або свині. На виході Future Meat отримує шматки сирого м’яса, які повністю відповідають продуктам тваринного походження за всіма показниками — смаком, текстурою, ароматом і формою.
У лютому цього року Future Meat повідомила, що її виробничі процеси швидко прогресують – вартість однієї курячої грудки впала в той момент до $ 7,5 за штуку. Пізніше, вже в червні, стартап запустив міні-завод в Ізраїлі, який забезпечив виготовлення 500 кг культивованого м’яса в день і знизив цінник до $ 3,9 за грудку. А тепер компанія стверджує, що практично досягла паритету між класичним тваринництвом і своєю методикою.
Повноцінний стейк з курки зараз обходиться в $ 1,07. Поки що це стосується тільки курятини, але в майбутньому список поповнить яловичина, свинина і баранина, зазначили представники Future Meat.
«Мирегулярно показуємо, що наша технологія і спеціалізоване середовище, що не містить додаткової сироватки, можуть досягти паритету вартості швидше, ніж очікує ринок. Ми також продемонстрували, що наша запатентована технологія омолодження середовищ забезпечує щільність понад 100 млрд клітин на літр, що означає, що виробнича щільність у 10 разів перевищує промисловий стандарт», — заявив засновник і гендиректор Яаков Нахміас.
Одночасно з анонсом свого досягнення Future Meat закрив найбільший раунд фінансування в історії галузі – стартап залучив $ 347 млн в серії B. Інвестиціями керували фонди ADM Ventures і Archer-Daniels-Midland, до них приєдналися Menora Mivtachі. Загальна сума залученого капіталу Future Meat тепер становить $387 млн, а оцінка — $900 млн.
Отримані кошти підуть на будівництво першого виробничого підприємства в США. Future Meat має намір вийти на американський ринок в наступному році — з цією метою розробник вже звернувся до місцевих регуляторів, які відповідають за харчову промисловість. На додаток стартап розгляне можливість розширення штаб-квартири в Реховоті — саме там Future Meat зараз виробляє по 500 кг культивованого м’яса на день.