Київстар отримав зелене світло для тестування 5G в Україні

Український оператор мобільного зв’язку «Київстар» отримав дозвіл на початок тестування обладнання для впровадження технології 5G.

Рішення про це було ухвалено Національною комісією, що регулює електронні комунікації та радіочастотний спектр, а також надає послуги поштового зв’язку (НКЕК), повідомляє «Інтерфакс-Україна».

Згідно з повідомленням, НКЕК розглянула запит «Київстара» щодо випробування радіотехнології стандарту 5G і затвердила тестування базових станцій для цієї технології. Враховуючи умови уникнення шкідливих впливів на здоров’я та безпеку, комісія дозволила проведення тестів.

НКЕК пояснила, що 5G є новою технологією, яка активно впроваджується в інших країнах і надає користувачам і бізнесу вищу швидкість передачі даних, менші затримки і більшу пропускну здатність, ніж технологія 4G.

Зазначимо, що Україна остання країна і Європі наряду з деякими балканськими країнами, де ще не запроваджено зв’язок 5G. Найбільше користуються зв’язком 5го покоління в Німеччині, Франції та Нідерландах з Бельгією. В Україні ж було лише тестування на дуже обмежених територіях в містах мільйонниках.

Карта покриття 5G в Європі. Дані: nperf.com
Джерело processer.media

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше