Китай хоче побудувати величезний космічний корабель прямо на орбіті Землі
Державний фонд природних наук Китаю (NSFC) закликав вчених приєднатися до п’ятирічного проєкту з вивчення механіки «надвеликого космічного корабля, що тягнеться на кілометри». В рамках цього проєкту планується розглянути можливість будівництва величезного корабля, збірка якого буде проходити на орбіті Землі.
«Надвеликий космічний корабель може стати основним стратегічним аерокосмічним обладнанням для майбутнього використання космічних ресурсів, дослідження таємниць Всесвіту і тривалого перебування на орбіті», — йдеться в описі проєкту. Передбачається, що на орбіті буде побудований модульний космічний корабель, для доставки складових частин якого буде потрібно здійснити декілька пусків ракет-носіїв з поверхні Землі. Такий підхід обраний через те, що надвеликий корабель буде занадто важким, щоб вивести його на орбіту в зібраному вигляді.
Перед дослідниками ставиться завдання спроєктувати корабель, максимально знизивши його вагу, шляхом чого можна буде скоротити кількість пусків ракет-носіїв і загальну вартість будівництва. Дослідники також повинні забезпечити керованість конструкцій, щоб обмежити зміщення, деформацію і вібрацію складових частин корабля в процесі складання.
Опрацювання проєкту величезного космічного корабля є одним з десяти проєктів, на реалізацію кожного з яких буде виділено $2,3 млн інвестицій. Варто зазначити, що Китай вкладає значні кошти в розвиток своєї космічної програми. Завдяки цьому Піднебесна змогла стати другою країною, котра успішно доставила на Марс дослідницький ровер. Крім того, Китай працює над створенням власної орбітальної станції, перший модуль якої вже виведений в космос, а її будівництво має завершитися в наступному році.