Китай планує відправити риб у космос
Китай готується відправити рибок даніо на космічну станцію Tiangong, щоб дослідити, як вони та інші мікроорганізми взаємодіють у невеликій замкнутій екосистемі.
Це дослідження також спрямоване на вивчення можливої втрати щільності кісткової тканини у космонавтів під час тривалого перебування в мікрогравітації, що може бути проблемою для майбутніх космічних місій.
Це не перший раз, коли риб відправляють у космос. У 1973 році групу рибок фундулюсів відправили на першу наукову лабораторію на орбіті Землі Skylab, щоб дослідити, як вони реагуватимуть на невагоме середовище.
Виявилося, що рибам вдалося висидіти десятки плідних яєць, у результаті чого з’явилися молоді рибки фундулюси, які відразу пристосувалися до невагомості.
Також Японське космічне агентство (JAXA) провело дослідження впливу мікрогравітації на невелику кількість рибок медака, які знаходилися на борту Міжнародної космічної станції.
За результатами цього дослідження, вчені виявили, що риби почувалися значно гірше, ніж люди, і майже одразу після прибуття на МКС втрачали щільність кісткової тканини. Зазвичай подібні ефекти спостерігаються у космонавтів приблизно через 20 днів.