Китай показав на відео космічний корабель «Тяньвень-1», який обертається навколо Марса
Національне космічне управління Китаю в понеділок опублікувало короткий відеоролик, на якому показано космічний апарат ‘Тяньвень-1’ (Tianwen-1), що знаходиться на орбіті Марса. Більшу частину кадру займає частина корпусу космічного корабля, його двигуни та сонячні батареї, проте на задньому плані помітні фрагменти поверхні Марса.
Орбітальний апарат «Тяньвень-1» обертається навколо Марса вже майже рік. Після запуску з Китаю у липні 2020 року. У лютому 2021 року він вийшов на орбіту Червоної планети. Важливо відзначити, що це перший китайський космічний корабель, який успішно досяг орбіти Марса, що робить Піднебесну однією з небагатьох країн, які досліджують Марс за допомогою роботизованого обладнання. «Тяньвень-1» прибув на Марс разом із посадковим модулем та марсоходом, які успішно спустилися на поверхню Червоної планети у травні минулого року.
China's Mars probe Tianwen-1 extended festival greetings to the Chinese people with stunning video footage captured by a camera on its orbiter to snap selfies above the red planet on Monday, the eve of the Chinese Lunar New Year https://t.co/6lCYTk7zEf pic.twitter.com/GfSe3tBZEJ
— China Xinhua News (@XHNews) January 31, 2022
Як правило, Китай ділиться досить малою кількістю інформації, коли мова заходить про його космічні програми. Однак нещодавно в Мережі було опубліковано кілька цікавих фото «Тяньвень-1», які були зроблені невеликим космічним апаратом з камерою, випущеним безпосередньо з «Тяньвень-1».
Wow! This is yet another surprise from the Tianwen-1 mission. The orbiter had apparently released a small sub satellite while in Mars orbit, returning these outrageous images. [CNSA/CLEP/PEC] https://t.co/hPezkaDOgn pic.twitter.com/b22JvIQgAb
— Andrew Jones (@AJ_FI) January 1, 2022
Фото з космічних кораблів протягом кількох десятиліть є одним із найчудовіших аспектів космічних місій. Що стосується Марса, за останні роки в Мережі з’явилося багато його знімків, зроблених запущеними NASA Curiosity і Perseverance, які зараз вивчають Червону планету.