Китай увімкнув “штучне сонце”
Сьогодні Китай вперше ввів в дію реактор для ядерного синтезу “штучного сонця”, повідомляють державні ЗМІ. І відзначають значний прогрес у дослідних можливостях країни.
Реактор HL-2M Tokamak – це найбільший і найдосконаліший у Китаї експериментальний пристрій ядерного синтезу, і вчені сподіваються, що пристрій потенційно може розблокувати потужне чисте джерело енергії. Він використовує потужне магнітне поле для злиття гарячої плазми та може досягати температури понад 150 мільйонів градусів за Цельсієм, що за даними People’s Daily – приблизно в десять разів спекотніше ядра Сонця.
Розташований у південно-західній провінції Сичуань і завершений наприкінці минулого року, реактор часто називають “штучним сонцем” через величезне тепло і потужність, яку він виробляє.
“Розвиток енергії ядерного синтезу є не лише способом вирішення стратегічних потреб Китаю в енергетиці, але також має велике значення для майбутнього сталого розвитку енергетики та національної економіки Китаю”, – заявила газета “Народна газета”.
Китайські вчені працюють над розробкою менших версій реактора ядерного синтезу з 2006 року.Вони планують використовувати пристрій у співпраці з вченими, що працюють над Міжнародним термоядерним експериментальним реактором — найбільшим у світі дослідницьким проєктом ядерного синтезу, що базується у Франції, який, як очікується, буде завершений у 2025 році.
Злиття вважається Святим Граалем енергії та є тим, що живить наше сонце.Він об’єднує атомні ядра, створюючи величезну кількість енергії — протилежність процесу поділу, що використовується в атомній зброї та на атомних електростанціях, що розбиває їх на фрагменти.На відміну від ділення, синтез не виділяє парникових газів і несе менший ризик аварій або крадіжки атомного матеріалу.
Але досягнення синтезу є надзвичайно важким та надмірно дорогим, загальна вартість ITER оцінюється у 22,5 мільярда доларів.