Китай запустив прототип робота, здатного виловлювати космічне сміття сіткою (фото)
Китайське інформаційне агентство Сіньхуа повідомило, що у вівторок за допомогою ракети «Чанчжен-6» на низьку навколоземну орбіту було виведено кілька супутників і прототип робота NEO-01, який за допомогою великої мережі зможе збирати космічне сміття, а також оснащений телескопом для спостереження за невеликими небесними тілами в далекому космосі.
Запущений на орбіту 30-кілограмовий робот NEO-01 створений стартапом Origin Space з Шеньчженя, і є вже не першим космічним сміттярем. Близько місяця тому японська Astroscale вивела на орбіту свій апарат ELSA-d, який використовує магніти для збору космічного сміття. На відміну від нього, китайський NEO-01 буде покладатися на сітку, а потім спалювати сміття за допомогою свого електрореактивного двигуна.
Днями Космічні сили США в доповіді Конгресу назвали Китай головною загрозою для країни в космосі, звернувши особливу увагу на інший експериментальний супутник «Шіцзянь-17», призначений для боротьби з космічним сміттям і озброєний роботизованою рукою. Проте, проблема космічного сміття постійно загострюється, так що вирішувати її в будь-якому випадку доведеться, хоч як мене були налаштовані політичні опоненти.
Водночас Європейське космічне агентство уклало зі швейцарським стартапом ClearSpace SA перший контракт на прибирання космічного сміття. Він передбачає виділення € 86 млн на створення одноразового апарату для знищення корисного навантаження, що залишилася з 2013 року від ракети-носія Vega. Апарат ClearSpace-1 отримає гігантські щупальця для захоплення об’єкта і виконає місію у 2025 році.