Китай запустив у космос супутник дистанційного зондування Землі Gaofen-14
Стало відомо про те, що Китай сьогодні здійснив успішне виведення на орбіту Землі оптичного супутника дистанційного зондування Gaofen-14. Про це повідомила Китайська корпорація космічної науки та техніки (CASC).
У заяві корпорації, яке було опубліковано на офіційній сторінці в мережі WeChat, йдеться, що супутник був запущений о 11:58 за місцевим часом (5:58 за київським часом) за допомогою ракети-носія «Чанчжен-3Б». Пуск був здійснений з майданчика космодрому Січан, який розташований на південному заході Китаю в провінції Сичуань.
Згідно з наявними даними, апарат Gaofen-14 буде використовуватися для створення знімків високої чіткості наземних об’єктів. На основі переданих з супутника даних будуть створюватися 3D-карти. Нагадаємо, нинішній пуск став 354-м за рахунком для ракет-носіїв серії «Чанчжен».
Останні роки Китай веде активний розвиток національної космічної програми, в рамках якої проводиться розробка метеорологічних, телекомунікаційних та навігаційних супутників. Крім того, вчені з Піднебесної працюють над створенням технологій, які планується використовувати для майбутнього освоєння Місяця. У серпні цього року в Китаї було дано старт першому національному проєкту з дослідження Марса. В рамках цієї програми китайські вчені планують найближчим часом приступити до дослідження поверхні Марса. Ще одна перспективна програма, над якою працюють в КНР, полягає у вивченні астероїдів і видобутку на них корисних копалин.