Китай завершив покриття 5G-вежами всієї своєї території
Китайська академія інформаційних та комунікаційних технологій опублікувала звіт про процес розгортання 5G-технологій у 2021 році. За даними відомства, КНР практично повністю забезпечили себе необхідними вежами — базові 5G-станції зараз встановлені у всіх містах та міських районах, а також охоплюють понад 97% округів й близько 50% селищ. При цьому кількість користувачів зв’язку в стандарті 5G становить 450 млн. осіб – тобто понад 80% споживачів від світової кількості, котрі користуються зв’язком останнього покоління 5G, проживають в Китаї.
З початком цього року кількість базових станцій у Китаї перетнула позначку в 1,4 млн веж. В академії зазначили, що на цей час в країні налічується понад 800 тис. загальних установок – споживчих станцій, відкритих для підключення з будь-яких пристроїв з підтримкою відповідної технології. Інші вежі ще близько 600 тис. використовуються в корпоративному секторі, державними відомствами або поки не були запущені на комерційному рівні. Для підключення до 5G-станцій телекомунікаційні оператори надають понад 2,3 тис. віртуальних 5G-мереж.
Одночасно з публікацією дослідження про будівництво нових станцій Китайська академія також представила звіт про продаж 5G-смартфонів. Аналітики підрахували, що поставки сумісних з базовими вежами пристроїв у 2021 році зросли на 63,5%, повідомляє Gizchina.
Експерти пов’язують зростання продажів з високим попитом та демократизацією технології — в середньому смартфони з підтримкою 5G зараз коштують близько $157. В цілому, на продажі мобільних 5G-гаджетів припадає 75,9% від загальної кількості поставок – за результатами року, Китай обходить решту світу більш ніж на 30%.
У липні минулого року влада Китаю заявила, що до 2023 року кількість 5G-користувачів у країні зросте до 560 млн. осіб. У тому ж прогнозі було зазначено, що в наступному році 5G-мережами будуть користуватися 40% власників смартфонів, а кожні 10 тис. осіб в Китаї підключатимуться як мінімум до 18 веж. Згідно з планом, до кінця 2025 року в Китаї щільність покриття вже буде на рівні 26 базових станцій на кожні 10 тис. осіб. Враховуючи актуальні темпи розгортання, ІТ-сектор країни зможе досягти зазначених показників помітно раніше — ймовірно, на початок 2023 року.
У найближчому майбутньому Китай ще наростить інвестиції в 5G. Тепер уже в продукти та сервіси. Стратегія уряду передбачає підтримку національних баз даних, розвиток штучного інтелекту та автоматизацію промисловості. Ці області повинні виграти шляхом повсюдного доступу до високошвидкісних 5G-мереж.
Коли планується запуск 5G в Україні?
В жовтні 2021 року в Україні лише почали публічне тестування 5G мережі на базі технопарку UNIT.City що в Києві.
А як же на рахунок повноцінного запуску 5G в Україні?
Як відповів топ-менеджер компанії Ericsson Себастіан Толстой в інтерв’ю Ліга.Бізнес, що технологічних проблем із запуском мереж 5-го покоління нема. Адже все обладнання, яке працює зараз в Україні в мережах 4G може працювати й з 5G. Достатньо оновити програмне забезпечення базових станцій. Але, потрібен доступ до ширшого діапазону частот. Тому, за словами Себастіана, якщо Україна розпочне запуск нових мереж у 2022-2023 роках, то через п’ять-шість років (2027-2028 роки) 5G буде домінантною технологією для українських абонентів: користувачів 5G буде більше, ніж користувачів 4G. У світі ж 5G стане домінуючим вже 2026 року. Щоб розпочати впровадження цих мереж в Україні потрібна воля уряду і влади – ухвалити рішення щодо умов надання ліцензій та термінів запуску. Але, як ми знаємо, з цим в Україні проблеми. Особливо на фоні того, що ще далеко не скрізь є якісний зв’язок 4G.