Китайські космонавти вперше вийшли у відкритий космос з національної орбітальної станції
За повідомленнями джерел, два китайських космонавтів провели перший вихід у відкритий космос з борту нової орбітальної станції, яка зводиться силами Піднебесної. За час перебування в космосі тайконавти встановили камери та деяке інше обладнання, використовуючи для цього 15-метрову роботизовану руку-маніпулятор.
Момент виходу Лю Бомін (Liu Boming) і Тана Хунбо (Tang Hongbo) в космічний простір транслювався по державному китайському телебаченню. Командир екіпажу Не Хайшен (Nie Haisheng) залишався на борту станції й стежив за ходом виконання робіт звідти. За даними Китайського національного космічного управління (CNSA), тайконавти провели у відкритому космосі близько семи годин.
Базовий модуль китайської орбітальної станції «Тяньхе» або «Небесна гармонія» був запущений в космос 29 квітня 2021 року. За ним на орбіту відправився вантажний корабель без екіпажу, який доставив продовольство, паливо та різне устаткування. Реалізація першої пілотованої місії почалася 17 червня, коли три тайконавти на кораблі «Шеньчжоу-12» вирушили в космічний простір. Очікується, що вони пробудуть в невагомості близько трьох місяців, після чого повернуться на Землю.
В цілому Китай планує провести 11 космічних місій в цьому році, чотири з яких будуть пілотованими. В рамках цих місій планується завершити будівництво орбітальної станції. Для цього в космос запустять два дослідних модулі, які будуть зістиковано з базовим модулем. За розмірами китайська станція буде значно менше Міжнародної космічної станції, вона зможе приймати одночасно не більше трьох осіб.