Китайські вчені відкрили майже 600 високошвидкісних зірок
Китайські вчені за допомогою телескопа LAMOST (Large Sky Area Multi-Object Fiber Spectroscopic Telescope), званого також телескопом Ґо Шоуцзін в честь китайського астронома XIII століття, і європейського орбітального телескопа GAIA, відкрили 591 високошвидкісну зірку. Про це повідомило китайська державне інформаційне агентство «Сіньхуа». Інформація про відкриття була опублікована в онлайн-версії наукового журналу The Astrophysical Journal Supplement Series (ApJS).
Високошвидкісні зірки отримали свою назву через величезну просторову швидкість, вони можуть в якийсь момент подолати гравітаційні обмеження та покинути свою галактику. Поміж виявлених зірок 43 можуть в майбутньому полетіти в міжгалактичний простір.
Як зазначила Лі Іньбі (Li Yinbi), співробітниця Державної астрономічної обсерваторії Китайської академії наук (NAOC) і один з авторів дослідження, з моменту відкриття першої подібної зірки у 2005 році вченими було відкрито понад 550 таких космічних об’єктів. Завдяки новому відкриттю китайських вчених число відомих людству космічних об’єктів цього класу перевищила 1000.
Високошвидкісні зірки можуть допомогти людям глибше зрозуміти ряд важливих питань, пов’язаних з галактичною наукою, таких як середовище навколо чорних дір та структура Чумацького Шляху, вважає професор Лю Юцзюнь (LU Youjun) з NAOC.
Після аналізу хімічних та кінематичних властивостей 591 високошвидкісної зірки вчені прийшли до висновку, що вони являють собою зірки внутрішнього гало. «Їх низька металічність вказує на те, що основна частина зоряного гало утворилася в результаті злиття та розпаду карликових галактик», — повідомив учасник дослідницької групи NAOC професор Чжао Ганг (Zhao Gang).