Китайських майнерів криптовалют назвали загрозою для виживання людства
До 2060 року Китай розраховує звести викиди парникових газів до нуля. Але зусилля країни та всього світу у відверненні загрози глобального потепління може зруйнувати практика видобутку криптовалют. Якщо не вжити заходів, то вже до 2024 року видобуток біткоїнів в Китаї призведе до щорічних викидів вуглецю в обсязі 130 млн тонн. І ця проблема потребує негайного вирішення.
Дослідження про вплив видобутку криптовалют на викиди вуглецю провели вчені з Університету Цінхуа та Китайської академії наук. Після моделювання та математичного аналізу ситуації з видобутком біткоїна в Китаї було виявлено, що у 2024 році на майнинг піде 296,59 ТВт · год електроенергії. На генерацію подібного обсягу електрики необхідно буде спалити таку кількість копалин, які викинуть в атмосферу 130,5 млн т вуглецю. Це можна порівняти з викидами Чеської Республіки та Катару разом узятих.
На думку дослідників, одним податком на викиди вуглецю в такому випадку не обійтися. Майнери не припинять користуватися електрикою. Допомогти в цьому випадку може вимога реструктуризувати споживання електрики з перекладом видобутку криптовалют на частку або повністю на «зелену» енергію. Розв’язувати таку задачу можуть тільки центральна влада.
Додамо, сьогодні Китай лідирує у виробництві біткоїна. За інформацією джерел, на частку цієї країни припадає 75% потужності мережі з видобутку цієї криптовалюта. Цьому сприяє порівняно дешева електроенергія та близькість до виробників обладнання. У Піднебесній викиди вуглецю від майнингу увійшли в десятку найсильніших серед 182 міст та 42 секторів промисловості. І якщо це якось не обмежити, то «дихати через ганчірочку» доведеться не тільки китайцям.