Китайці показали як зарядити телефон пляшкою гарячої води
Фантастичний блок живлення створений дослідниками з Пекінського науково-дослідного інституту систем ближнього космічного транспорту при Ракетній академії. Високопродуктивна технологія термоелектричного перетворення в аерокосмічній галузі перетворена в побутову технологію, яка перевершує дешеву, високопродуктивну теплову енергію особливої форми.
Китайські дослідники космосу навчилися заряджати мобільні телефони за допомогою гарячої води.
Що, якби ви могли заряджати свій мобільний телефон не вмикаючи його в розетку, а за допомогою пляшки з гарячою водою? Космічна термоелектрична технологія незабаром може зробити це неймовірне рішення реальністю.
Термоелектричні пристрої виготовляються з матеріалів, здатних перетворювати різницю температур в електрику. Попередні дослідження показали, що термоелектричні пристрої можуть акумулювати залишкове тепло і виробляти з нього електроенергію, замінюючи тим самим батареї на космічних апаратах.
Китайські вчені тепер хочуть використовувати переваги космічної термоелектричної технології, щоб принести користь простим людям.
Дослідники з Китайського дослідницького інституту ракетної техніки, одного з головних виробників ракет в країні, розробили тип ізольованою пляшки з водою, оснащеної термоелектричним чіпом, який може перетворювати тепло води в електрику для зарядки мобільного телефону.
У міру того як мобільні телефони оснащуються все більш потужними процесорами та все більшими інтерфейсами з сенсорним екраном, відповідно збільшується і їх енергоспоживання. І багато людей часто стикаються з проблемою зарядки своїх телефонів, особливо під час подорожей або заміських екскурсій, зазначив провідний дослідник Ма Вей.
«Нашим розв’язанням цієї проблеми є термоелектричне пристрій на основі пляшки з водою – джерелі тепла для вироблення електроенергії», – зазначив Ма Вей, додавши, що цей винахід не вимагає ніяких додаткових джерел енергії.
На демонстраційному відео термоелектричне пристрій було вбудовано в кришку пляшки, на якій є USB-порт для зарядки. Коли дослідник підключив iPhone до пляшки за допомогою кабелю, екран телефону сповістив свого власника про початок зарядки.
«Ми виявили, що пляшка з 300-500 мілілітрами окропу може забезпечити 20-30 хвилин електрики», – зазначив член дослідницької групи Шен Цзян.
Ця пляшка також може забезпечувати електроенергією ноутбуки, фотоапарати та інші малопотужні побутові прилади.
В цей час дослідники прагнуть налагодити співпрацю з підприємствами для комерційного застосування цього винаходу. Продукт, швидше за все, буде коштувати від 150 юанів (близько 23 доларів США) до 200 юанів.
Хоча термоелектричний чіп може зробити пляшку на 200 г важче, ніж продукт того ж розміру на ринку, але Шен Цзян запевнив, що її буде легко носити з собою, оскільки дослідники зменшили вагу пляшки за допомогою легкого теплоізоляційного матеріалу, спочатку створеного для космічних апаратів, щоб замінити контейнер з нержавіючої сталі.
Шен Цзян також підкреслив безпеку нового винаходу, зазначивши, що воно дає струм малої напруги, виключаючи тим самим ризик короткого замикання.