Китай отримує інформацію з камер спостереження в Україні

Пекін може заволодіти записами з українських міст, прифронтових регіонів і стратегічних підприємств, йдеться в матеріалі.
Тисячі камер спостереження в Україні передають інформацію на сервери, які контролюються китайським виробником. Такого висновку дійшли журналісти проекту “Схеми”.

Йдеться про камери китайських компаній Hikvision і Dahua, які активно використовуються по всій країні. Журналісти провели експеримент і разом з фахівцями встановили, що більш старі їх моделі більш уразливі до атак хакерів. На злом пристрою 2015 року пішло близько 15 хвилин.

Відзначається, що і Hikvision, і Dahua, що виробляють ці камери, частково належать державним компаніям Китаю. Вони можуть бути пов’язані з Комуністичною партією.
Примітно, що китайська влада зобов’язала компанії надавати країні всю інформацію, яку вони вважають необхідною для контррозвідувальної діяльності. Отже, Пекін може заволодіти записами з українських міст, прифронтових регіонів і стратегічних підприємств, йдеться в матеріалі.

Варто відзначити, що в 2022 році в США обидві компанії – Dahua і Hikvision, а також їх державних співвласників China Mobile і CETC визнали китайськими військовими компаніями.

Крім того, і Dahua, і Hikvision продовжують працювати в росії. Тільки в 2022 році перша сплатила понад 70 млн рублів податків. Обидві компанії у 2023 році були внесені Національним агентством із запобігання корупції (НАЗК) до переліку міжнародних спонсорів війни.

З урахуванням тісної співпраці Китаю і росії, є ризик передачі інформації з цих пристроїв безпосередньо москві. У правоохоронних органах “Схемам” уточнили, що саме камера Hikvision виробництва 2016 року була зламана росіянами під час атаки по Києву 2 січня.

Як рф шпигує за Україною через камери
2 січня 2024 року під час масованого удару по Україні росія могла бачити роботу ППО в Києві через камери спостереження. Ці дані використовувалися для коригування ударів, заявили в Службі безпеки України.

Йдеться про дві роботизовані онлайн-камери зовнішнього спостереження, які вдалося зламати російським спецслужбам. Одна з них була встановлена на балконі багатоквартирного будинку – її використовували для спостереження за прибудинковою територією. Примітно, що, зламавши камери, росіяни могли змінювати кут огляду.

Джерело unian

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше