Китайські дослідники планують пробурити гігантське льодовикове озеро в Антарктиді

Китайська наукова експедиція готується пробурити величезне льодове озеро в Антарктиді. Цей амбітний проєкт може допомогти розкрити секрети унікальної екосистеми континенту та можливості існування різних форм життя, які змогли адаптуватися до екстремальних умов. Про це пише Xinhua.

Йдеться про озеро Цілінь. Його у 2022 році виявили якраз дослідники з Китаю. Воно розташоване на глибині 3600 м під льодовиковим щитом Землі Принцеси Єлизавети на сході Антарктиди і займає площу 370 кв. км. Передбачається, що воно виявилося ізольованим від зовнішнього світу приблизно 3 млн років тому.

Крім біологічних відкриттів, вчені розраховують отримати нові дані про минуле нашої планети. Вивчення історії озера та його взаємодії з льодовиковим покривом може дати цінну інформацію про зміну клімату та еволюцію ландшафту Антарктиди.

Однак вихід у таке тендітне середовище пов’язаний із низкою проблем. Китайський інститут полярних досліджень ще доопрацьовує технології, які забезпечать чисте буріння, безпечний та ефективний збір проб, а також дозволять запобігти забрудненню. Через це точну дату старту місії поки що не називають.

Джерело speka

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше