Китайські вчені створили першу в історії “рідку” оперативну пам’ять (фото)
Оперативна пам’ять є одним із ключових компонентів у багатьох електронних пристроях, тому виробники постійно прагнуть її вдосконалення. Вчені з Університету Цінхуа в Китаї зробили, мабуть, незвичайний і при цьому дуже великий крок у цьому напрямку — за їхніми словами, вони розробили першу в історії рідкометалеву ОЗП, яку назвали FlexRAM.
Опубліковане в мережі зображення виглядає трохи абстрактно, але, як стверджують вчені, на ньому зображена рідкометалева оперативна пам’ять. До її складу входять краплі рідкого галію для зберігання значень двійкової пам’яті 1/0, які поміщаються в біополімер, що розтягує, під назвою Ecoflex.
Один з авторів проєкту заявив, що існуючі напрацювання в майбутньому можуть лягти в основу досконаліших м’яких роботів, а також стати базою для систем мозок-комп’ютер. Правда, на даному етапі про практичне застосування рідкометалевої пам’яті не йдеться. Поточна версія FlexRAM складається з восьми блоків зберігання, які можуть оперувати одним байтом даних, що не узгоджується з сучасними моделями ОЗУ. І зараз «рідка» оперативна пам’ять розрахована лише на 3500 циклів, а не мільйони.
Попри всі видимі мінуси, китайські вчені зробили справжній прорив у технології RAM, який робить майбутнє ще на крок ближчим.