Китайські вчені створили першу в історії “рідку” оперативну пам’ять (фото)

Оперативна пам’ять є одним із ключових компонентів у багатьох електронних пристроях, тому виробники постійно прагнуть її вдосконалення. Вчені з Університету Цінхуа в Китаї зробили, мабуть, незвичайний і при цьому дуже великий крок у цьому напрямку — за їхніми словами, вони розробили першу в історії рідкометалеву ОЗП, яку назвали FlexRAM.

Опубліковане в мережі зображення виглядає трохи абстрактно, але, як стверджують вчені, на ньому зображена рідкометалева оперативна пам’ять. До її складу входять краплі рідкого галію для зберігання значень двійкової пам’яті 1/0, які поміщаються в біополімер, що розтягує, під назвою Ecoflex.

Оперативна пам’ять FlexRAM у гідрогелі. Фото: Університет Цінхуа

Один з авторів проєкту заявив, що існуючі напрацювання в майбутньому можуть лягти в основу досконаліших м’яких роботів, а також стати базою для систем мозок-комп’ютер. Правда, на даному етапі про практичне застосування рідкометалевої пам’яті не йдеться. Поточна версія FlexRAM складається з восьми блоків зберігання, які можуть оперувати одним байтом даних, що не узгоджується з сучасними моделями ОЗУ. І зараз «рідка» оперативна пам’ять розрахована лише на 3500 циклів, а не мільйони.

Попри всі видимі мінуси, китайські вчені зробили справжній прорив у технології RAM, який робить майбутнє ще на крок ближчим.

Джерело t4

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше