Ларі Фінк з BlackRock каже, що російсько-українська криза може прискорити розвиток цифрових валют
Виконавчий директор BlackRock Inc Ларрі Фінк заявив у четвер, що російсько-українська війна може призвести до прискорення використання цифрових валют як інструменту для врегулювання міжнародних транзакцій, оскільки конфлікт перевертає ситуацію.
У листі до акціонерів найбільшого в світі менеджера активів Фінк сказав, що війна змусить країни переоцінити валютну залежність, і що BlackRock вивчає цифрові валюти та стейблкоіни через підвищений інтерес клієнтів.
Здавалося, це вдарило по-іншому, ніж у травні минулого року, коли Фінк висловив певні занепокоєння та сказав, що зарано визначати, чи є криптовалюти лише спекулятивним інструментом торгівлі.
У листі в четвер голова і генеральний директор компанії з управління активами вартістю 10 трильйонів доларів сказав, що російсько-українська криза поклала кінець силам глобалізації, що діють протягом останніх 30 років.
Доступ до глобальних ринків капіталу був «привілеєм, а не правом», сказав він, додавши, що BlackRock призупинила покупку будь-яких російських цінних паперів у своїх активних індексних портфелях після вторгнення москви в Україну.
«Протягом останніх кількох тижнів я спілкувався з незліченною кількістю зацікавлених сторін, включаючи наших клієнтів і співробітників, які прагнуть зрозуміти, що можна зробити, щоб запобігти переміщенню капіталу в росію. Ми вважаємо, що це визначення нашого довірчого обов’язку», – сказав Фінк.
Згідно з даними, наданими керуючим активами цього місяця, загальний ризик для клієнтів BlackRock Inc в росії знизився до менш ніж 1 мільярда доларів на початку цього місяця з 18 мільярдів доларів до того, як вторгнення москви в Україну призвело до санкцій Заходу і закриття російського фондового ринку.
Росія називає свої дії в Україні “спецоперацією”.
Очікується, що вплив конфлікту на глобальні ланцюги поставок, який уже завдав удару протягом останніх двох років через коронавірусну кризу, сприятиме інфляційному тиску, який спонукає світові центральні банки посилити монетарну політику та скасувати пом’якшувальні заходи, спричинені COVID-19.
«У той час як баланси компаній і споживачів сьогодні сильні, що дає їм більше подушки для подолання цих труднощів, масштабна переорієнтація ланцюгів поставок за своєю суттю буде інфляційною», – сказав Фінк.
Він сказав, що центральні банки мають справу з дилемою, з якою вони не стикалися протягом десятиліть, вибираючи між життям із високою інфляцією або уповільненням економічної активності, щоб стримувати ціновий тиск.
Ціни на енергоносії підскочили, оскільки санкції проти москви спонукали компанії та країни переоцінити ланцюжки поставок і спробувати зменшити залежність від російських товарів.
«Енергетична безпека приєдналася до енергетичного переходу в якості головного глобального пріоритету», – сказав Фінк.