Має російське “серце”: в Індії випробували безпілотник зі схемою “літаюче крило”
У Індії провели випробування безпілотника з аеродинамічною схемою “літаюче крило”. Відомо, що у дроні використовується двигун російського виробництва.
Про це повідомляє Міністерство оборони Індії.
Випробування проводилися Організацією оборонних досліджень і розробок (DRDO) на авіаційному випробувальному полігоні в Читрадургі, штат Карнатака.
Цей БПЛА спроєктований і розроблений DRDO, що входить до складу Дослідницько-конструкторського бюро з аерокосмічних розробок.
Перший політ цього літального апарату був проведений у липні 2022 року, після чого було проведено ще шість льотних випробувань у різних конфігураціях з використанням двох прототипів.
Повідомляється, що ці льотні випробування дозволили досягти успіхів у розробці надійної аеродинамічної схеми та системи керування.
Дрон виготовлений з легкого композитного матеріалу на основі вуглецевого препрегу, розробленого в Індії. Крім того, композитна структура, просочена волокнистими датчиками для моніторингу стану конструкції.
Після польоту дрон здійснив автономну посадку, це стало можливим завдяки об’єднанню даних бортових датчиків з супутниковими GPS Aided GEO Augmented Navigation (GAGAN).
У пресрелізі Міноборони Індії назва дрона не згадується, однак судячи з фото можна припустити, що мова йде про SWiFT (Stealth Wing Flying Testbed).
SWiFT є зменшеною версією безпілотника Ghatak, він приблизно у вісім разів менший його за розмірами. Дрон Ghatak розробляється переважно як ударний бойовий літак.
Дрон виконаний за схемою літаючого крила з повітрозабірником над передньою частиною фюзеляжу. Його вага більше тонни.
Довжина SWiFT – чотири метри, розмах крила – п’ять метрів. Апарат оснащений невеликим турбореактивним двигуном ТРДД-50АТ від російської компанії “Сатурн”, який переважно застосовують у крилатих ракетах зокрема у російській Х-35Э.
Сопло двигуна у SWiFT виконано малопомітним, воно максимально приховане у корпусі. Це зроблено для зменшення інфрачервоної та радіолокаційної сигнатури літального апарата.
Безпілотник-демонстратор може літати на відстань до 200 кілометрів.