Малайзія відправлятиме інтернет-піратів у в’язницю на термін до 20 років
Відтепер трансляції контенту можуть дорого обійтися піратам з Малайзії. За останніми даними, у країні прийнято поправки до Закону про авторське право. Згідно з новими нормами незаконне надання стрімінгових сервісів або продаж пристроїв, які «заздалегідь» порушують права правовласників, спричинять дуже суворе покарання.
У кращому разі порушники закону можуть відбутися штрафом, у гіршому — на них чекає позбавлення волі на строк до 20 років. При цьому ув’язнення не виключає можливості того, що зі злочинця буде взято і штраф.
Закони про авторські права часто складені таким чином, що передбачають боротьбу лише з копіюванням піратського контенту на згадку про пристрої та інші застарілі форми протиправної діяльності. Проблема стосувалася і Малайзії, в якій активно продавали пристрої для онлайн-перегляду піратського контенту, не побоюючись Закону про авторське право, доти, доки влада не внесла корективи до законодавства.
Законодавство суворе, і експерти побоюються, що деяким компаніям буде важко уникнути плутанини, спричиненої діяльністю несумлінних співробітників. Проте вважається, що такі заходи мають частково задовольнити основні країни-правовласниці на зразок США, які володіють левовою часткою популярного контенту у світовому медіапросторі. Нещодавно Відомство з патентів і товарних знаків США дало знати місцевій владі, що економічна шкода, яку завдають пірати, є «серйозною проблемою».