Марсіанський вертоліт Ingenuity вивантажено на поверхню Червоної планети
Марсіанський вертоліт NASA «Винахідливість» (Ingenuity) торкнувся поверхні Червоної планети після того, як був скинутий з материнського марсохода «Наполегливість» (Perseverance) — про це космічне агентство офіційно повідомило сьогодні. До першого польоту вертольота залишилося трохи більше як тиждень.
«Встановлення марсіанського вертольота на ґрунт підтверджена! Його подорож в 471 млн кілометрів на борту “Наполегливості” закінчилося сьогодні фінальним скиданням з 10-см висоти з черева марсохода на поверхню Марса, — написали представники Лабораторії реактивного руху NASA. — Ще одне завдання? Вижити вночі».
Вся річ у тім, що температура поверхні Червоної планети опускається вночі до -90 ° C. До речі, перед вивантаженням «Винахідливості» на поверхню Марса ровер зарядив акумулятори вертольота до 100%. Після цього марсохід від’їхав, і відтепер вертоліт вагою близько 1,8 кг може покладатися тільки на себе (в тому числі й з точки зору зарядки).
«Винахідливість» оснащений батареєю ємністю 35-40 Вт⋅ч — до останнього часу вона була підключена до ядерної системи марсохода, але тепер йому доведеться покладатися тільки на внутрішні системи. Цей акумулятор використовується в тому числі й для живлення життєво важливого в холодні ночі обігрівача.
«Цей обігрівач підтримує внутрішню температуру близько 7 ° C в суворому холоді марсіанської ночі, коли температура може впасти до -90 ° C, — сказав головний інженер проєкту марсіанського вертольота Боб Баларам (Bob Balaram) днями. — Це дозволяє захистити ключові компоненти на зразок акумулятора та деякі чутливі електронні пристрої від пошкоджень при дуже низьких температурах».
Очікується, що Ingenuity здійснить свій перший політ 11 квітня, а дані цього випробування досягнуть Землі 12 квітня. Дрон вартістю $85 млн є першим вертольотом, відправленим за межі Землі — він призначений для тестування технологій майбутніх літальних апаратів на Марсі та інших планетах. У Ingenuity є дві камери для документування польотів. Також за запуском з боку буде спостерігати марсохід.