Марсохід Curiosity виявив ознаки того, що колись на Червоній планеті могло існувати життя
Національне управління з аеронавтики й дослідження космічного простору (NASA) США оголосило про те, що марсохід Curiosity виявив на поверхні Червоної планети з’єднання, які можуть бути частками органічних солей. Хоча знахідка не є доказом того, що органічне життя колись існувало на планеті, вона показує, що на поверхні Марса, ймовірно, протікали відповідні типи хімічних реакцій.
Наявність органічних солей на поверхні Марса може побічно вказувати не тільки на присутнє в далекому минулому життя. Річ у тім, що знання складу атмосфери й ґрунту відіграє найважливіше значення для майбутньої колонізації планети людиною. Присутність або відсутність певних мінералів сигналізує, які рослини можуть краще прижитися в марсіанських умовах. Однак охарактеризувати, які компоненти входять до складу ґрунту не так просто. У NASA вважають, що мільйони років впливу сонячної радіації призвели до того, що будь-який існуючий в минулому органічний матеріал розклався на органічні солі.
В ході дослідження вчені проаналізували спектрографічну сигнатуру різних з’єднань, використовуючи для цього інструменти, аналогічні тим, що є в розпорядженні Curiosity. Отримані таким чином дані вони порівняли з інформацією, що надходить від марсохода. Додавання в зразки вчених перхлоратів, що містять хлор і кисень солей, які, як вважається поширені на Марсі, наблизило результати до даних марсохода.
Вчені вважають, що отримані в ході дослідження дані можуть вказувати на присутність в марсіанському ґрунті органічних солей, включаючи ацетат кальцію, ацетат магнію й оксалат магнію. Кількість речовин змінюється в залежності від місця забору проби. Варто відзначити, що вперше про виявлення на Марсі органічних молекул NASA заявило ще у 2018 році. Виявлені нещодавно з’єднання поки ставляться вченими до імовірно органічних солей, оскільки знайдені Curiosity хімічні речовини могли утворитися іншим способом.