Марсоліт Ingenuity зробив одинадцятий політ та перемістився на нову базу
Марсіанський вертоліт Ingenuity продовжує здійснювати польоти в атмосфері Червоної планети. Вчора вранці (5 серпня) він піднявся на висоту вже в одинадцятий раз. Політ пройшов успішно, поставлена задача по переміщенню апарату на нове місце базування виконана. Повідомляє NASA.
Дальність польоту на цей раз становила близько 380 метрів. В результаті Ingenuity перелетів на нову локацію, звідки, за задумом керівників місії, він буде здійснювати розвідувальні вильоти в південну частину регіону Séítah — важкопрохідну ділянку на дні кратера Єзеро на Марсі.
Згідно з планом, опис якого було опубліковано на сайті NASA раніше, переліт відбувся о 7 ранку за київським часом. Після проходження передпольотних перевірок вертоліт повинен був піднятися на висоту 12 метрів і перелетіти на північний захід на відстань 385 метрів зі швидкістю близько 5 м/с.
Пізніше Лабораторія реактивного руху NASA підтвердила, що все пройшло, як і було задумано. «Марсіанський вертоліт успішно перелетів на нове місце! Ingenuity летів 130,9 секунди й подолав близько 380 метрів, перш ніж приземлитися в місці, яке стане базою для серії майбутніх розвідувальних польотів, щоб допомогти марсоходу Perseverаnce в пошуках стародавнього життя», — сказано в повідомленні агентства.
#MarsHelicopter has safely flown to a new location! Ingenuity flew for 130.9 seconds and traveled about 380 meters before landing at a spot that will set up a series of future reconnaissance flights to help @NASAPersevere in its search for ancient microbial life. pic.twitter.com/XmIjmDzlyP
— NASA JPL (@NASAJPL) August 5, 2021
Надалі маленький і маневрений Ingenuity буде використовуватися для прокладки оптимального маршруту марсоходу Perseverence, що володіє широким спектром різноманітного наукового обладнання. Згідно з більш раннім повідомленням, в регіоні Séítah, який буде оглянутий за допомогою камер вертольота, є піщані брижі, де у марсохода можуть виникнути проблеми з переміщенням.
Одинадцятий політ вирішував суто логістичні завдання, тому ніякі додаткові дослідження не проводилися.