Маск пообіцяв 100 млн $ за кращу технологію вловлювання СО2
Керівник Tesla і SpaceX, а також одна з найбагатших людей на Землі має намір провести конкурс на кращу технологію уловлювання та зберігання вуглецю. Забруднювати атмосферу вуглекислим газом Маск давно називає «найтупішою ідеєю» в історії людства.
Ілон Маск, недавно ненадовго став найбагатшою людиною планети, обійшовши главу Amazon Джеффа Безоса, перш ніж незначне зниження курсу акцій Tesla знову повернули його на друге місце, попросив недавно своїх читачів в Twitter дати пораду, як краще розпорядитися грошима.
«Критичний зворотний зв’язок завжди вітається, як і варіанти пожертвувань грошей на щось дійсно важливе (це набагато складніше, ніж здається)», – написав Ілон Маск у своєму Twitter.
По всій видимості, одним з таких важливих проєктів Маск вважає ефективну технологію вловлювання вуглецю. Для того, щоб заохотити інновації в цій області, він запропонував провести конкурс на кращу ідею, переможець якого отримає $ 100 млн. Подробиці пообіцяв опублікувати наступного тижня, пише Electrek.
Am donating $100M towards a prize for best carbon capture technology
— Elon Musk (@elonmusk) January 21, 2021
Вловлювання та зберігання вуглецю — один з методів боротьби з глобальним потеплінням і забрудненням навколишнього середовища. Він полягає у відділенні СО2 від джерел емісії, довгострокову ізоляцію і, можливо, перероблення, вуглекислого газу. Сучасні технології вловлювання СО2 залишаються неефективними або економічно невигідними.
Раніше Маск вже заявляв, що викидати великі обсяги вуглекислого газу в атмосферу – «найбезглуздіший експеримент в історії».
“З огляду на кінцевий результат природи, від викопного палива людству все одно, рано чи пізно доведеться перейти на поновлювані джерела енергії. Тому нерозумно не прагнути здійснити цей перехід якомога швидше. Оскільки наслідки зволікання можуть виявитися руйнівними, а у гіршому випадку, потрясіння і руйнування будуть серйозніше, ніж всі війни в історії, разом узяті. Є сценарії оптимістичні та песимістичні. Близько 3% вчених вірять в оптимістичні. Близько 97% – в песимістичні. Я це називаю самим тупим експериментом в історії. Навіщо це робити?”- пише Маск.