Маск сподівається відправити Starship на орбіту в травні
Орбітальні випробування космічного корабля нового покоління, яке приватна компанія SpaceX будує в Техасі, можуть відбутися в травні. Як написав у Твіттері Ілон Маск, у квітні будуть готові двигуни Raptor, ще місяць піде на їхнє встановлення та налагодження, після чого ракета-носій Super Heavy зможе вперше злетіти в космос.
«Наступного місяця у нас буде 39 придатних для польоту двигунів Raptor, потім ще місяць на інтеграцію, так що є надія провести випробувальний політ у травні»,— написав Маск у відповідь на питання CNBC.
Starship – майже 120-метровий багаторазовий космічний корабель, який SpaceX розробляє вже кілька років і на якому збирається доставляти вантажі в будь-яку точку Землі, на орбіту, Місяць та Марс. У лютому Ілон Маск провів презентацію на полігоні Starbase в Техасі, де розповів про графік випробувань та труднощі, а також пообіцяв знизити вартість запуску важкої ракети вантажністю 100 тонн до $10 млн, тобто до 10 доларів кілограм.
Компанія завершила цикл висотних льотних випробувань, у яких використовувалися прототипи корабля, але наступний важливий етап була змушена перенести. Орбітальний політ мав відбутися ще минулого року, але був відкладений на кілька місяців. Одна з причин – відсутність остаточного дозволу на запуск надважких ракет з нинішнього космодрому в Бока-Чіка, Техас. Федеральне управління цивільної авіації обіцяло дати відповідь у кінці березня.
Інша складність, яку необхідно було подолати компанії для того, щоб почати орбітальні випробування – виробничого характеру, і пов’язана з рідинними двигунами закритого типу Raptor. Про це стало відомо ще восени 2021 року з листа, який Маск розіслав співробітникам SpaceX. У ньому він просить проявити лояльність компанії й зробити трудовий подвиг, інакше перед SpaceX «стає реальна небезпека банкрутства».
Проєкт двоступеневого космічного корабля надважкого класу, що нагадує Starship, є і Китаю. Проте, в той час, як Starship та Super Heavy розробляються з вантажністю 100 тонн, китайська система братиме на борт у 5 разів менше – близько 20 тонн. Пояснюється це, певне, використанням газогенераторного двигуна.