“Механічна армія”: Українські розробники запускають масове виробництво бойових роботів (фото)

Міністр цифрової трансформації Михайло Федоров заявив: в Україні починається масове виробництво роботизованих наземних платформ. Кластер для розвитку військових технологій Brave1 випробував на полігоні вже понад 50 таких комплексів.

За словами Федоріва, відповідні випробування проходили платформи «камікадзе» і «турелі». Вони знищують позиції та техніку російських окупантів, мінують, розміновують, евакуюють поранених і підвозять боєприпаси.

Федоров зазначив, що роботи успішно показали себе на полігоні й вже за кілька місяців вони будуть на полі бою. «Продовжуємо розвивати інновації, щоб Сили оборони могли їх закуповувати», — додав чиновник.

Глава Мінцифри уточнив, що основна мета таких наземних роботів — мінімізувати участь людини на полі бою. Це, за його словами, допоможе зберігати життя і здоров’я українських воїнів.

«Наземні роботизовані комплекси стануть наступним геймчейнджером цієї війни, яким уже є дрони. Це асиметрична відповідь на кількісну перевагу ворога», — запевняє він.

Михайло Федоров розповів, що кластер Brave1 робить усе для масштабування виробництва «роботів», а держава починає їх масово закуповувати.

«Той шлях, який ми пройшли з БПЛА, проходимо з роботизованими платформами. Наше завдання — виробляти і покращувати інновації для Сил оборони, а для виробників створювати комфортні умови», — зазначає міністр.

Федоров уточни, що на платформі Brave1 зареєстровано понад 140 роботизованих систем, 96 із них пройшли оборонну експертизу, 14 розробок кодифіковано за стандартами НАТО. Також, за його словами, частина з цих «роботів» уже працює на фронті, наприклад, турель «ШаБля».

Нагадаємо — раніше очільник ГУР Кирило Буданов заявив, що українські морські дрони MAGURA V5 незабаром зможуть атакувати не тільки наземні та водні, але й повітряні цілі. Наразі інженери працюють над інтеграцією систем ППО на борт БПЛА.

Джерело noworries

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше