Microsoft: «Росія є найбільшою загрозою кібербезпеки»
Вчора компанія Microsoft опублікувала свій щорічний звіт про цифровий захист й атаки хакерів, що охоплює період з липня 2020 року по червень 2021 року.
Звіт містить статистичні дані, які показують, що 58% всіх кібератак, виявлених Microsoft, були здійснені з Росії. Рівень успішності російських атак значно збільшився: з 21% роком раніше до 32% в вищевказаний період. Що ще більш важливо, державні установи були мішенню в 53% випадків у порівнянні з 3% в попередній період. Ці агентства в основному належать США, Україні та Великобританії.
Після Росії найбільшу кількість атак було з боку Північної Кореї, Ірану та Китаю. Південна Корея, Туреччина і В’єтнам також проявили активність, але в набагато меншому обсязі. Якщо оцінювати атаки всіх країн, то 21% з них були націлені на споживачів, 79% – на підприємства, причому найбільш уразливими секторами були уряд (48%), НУО та аналітичні центри (31%), освіту (3%), міжурядові організації (3%), ІТ-сектор (2%).
Microsoft підкреслила, що атакам програм-вимагачів найбільше піддавалися США, за якими слідують Китай, Японія, Німеччина й Об’єднані Арабські Емірати (ОАЕ). Компанія заявляє, що основна причина збільшення числа атак програм-вимагачів по всьому світу пов’язана з тим, що «кіберзлочинність як послуга» стає зрілою економікою, де люди можуть просто купувати шкідливі послуги на торгових майданчиках.
За даними Reuters, російські хакери, які використовували програмне забезпечення SolarWinds і Microsoft, вкрали інформацію про контррозвідувальні розслідування, американські санкції щодо російських громадян і реакції країни на COVID-19.