Microsoft розробляє AI модель MAI-1, що може конкурувати з GPT-4 та Gemini

Microsoft працює над новою мовною моделлю штучного інтелекту під назвою MAI-1, яка потенційно може скласти конкуренцію найсучаснішим моделям від Google, Anthropic та OpenAI.

Це перший випадок, коли Microsoft розробила власну ШІ-модель такого масштабу після того, як інвестувала понад $10 млрд в OpenAI. GPT-4 працює не тільки в ChatGPT, але і в Microsoft Copilot.

Розробкою MAI-1 керує Мустафа Сулейман, колишній керівник Google AI, який нещодавно обіймав посаду генерального директора стартапу Inflection, перш ніж його придбала Microsoft за $65 млрд у березні, повідомляє Ars Technica з посиланням на The Information.

MAI-1 матиме приблизно 500 млрд параметрів, у той час, як OpenAI GPT-4 має один трильйон параметрів. Вона буде значно більшою за попередні моделі з відкритим вихідним кодом від Microsoft, наприклад, Phi-3, яка має 3,8 млрд параметрів. Також значно перевищує менші моделі, такі як Meta і Mistral, що мають 70 млрд параметрів.

Розробка MAI-1 передбачає подвійний підхід до ШІ в Microsoft, зосереджуючись як на невеликих локальних мовних моделях для мобільних пристроїв, так і на більших сучасних моделях, що працюють у хмарі.

Як повідомляється, точне призначення MAI-1 не визначено (навіть всередині Microsoft), і його найбільш ідеальне використання буде залежати від його продуктивності, за словами одного з джерел The Information. Для навчання моделі Microsoft виділила великий кластер серверів з графічними процесорами Nvidia і збирає навчальні дані з різних джерел, включаючи текст, згенерований GPT-4 OpenAI, і загальнодоступні дані з інтернету.

Залежно від прогресу, досягнутого в найближчі тижні, Microsoft може представити MAI-1 вже на своїй конференції для розробників Build в кінці цього місяця, повідомляє The Information, посилаючись на одне з джерел видання.

Джерело dev.ua

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше