Microsoft заблокувала EdgeDeflector, щоб користувачі Windows 11 використовували Edge

Microsoft вже ускладнила зміну браузера та інших програм за замовчуванням у новітній Windows 11, але, схоже, в компанії вважають, що цього недостатньо для просування Edge. Як повідомляє The Verge, редмондський гігант вирішив піти ще далі й взявся за сторонні утиліти на кшталт EdgeDeflector, які дають змогу обходити блокування.

Microsoft раніше змушувала користувачів Windows 10 та Windows 11 використовувати Edge та його пошукову систему Bing у результатах пошуку в меню «Пуск», а тепер зробила те саме з новою панеллю віджетів у Windows 11. EdgeDeflector дозволяв обійти ці обмеження і відкривати результати пошуку в меню «Пуск» у вибраному за замовчуванням браузері. На блокування EdgeDeflector вперше звернули увагу минулого тижня після виходу бета-версії Windows 11 під номером 22494. Тоді багато хто вирішив, що це просто помилка.

Однак зараз Microsoft підтвердила, що це не баг – зміни набудуть чинності для всіх користувачів у майбутньому оновленні Windows 11, яке вийде найближчими тижнями. Microsoft вирішила заборонити розробникам додатків перехоплення посилань microsoft-edge:// — і на системному рівні обмежити їх використання браузером Edge.

«Windows відкрито підтримує програми та служби на своїй платформі, включаючи різні веб-браузери. Водночас Windows також пропонує певний end-to-end користувальницький досвід як у Windows 10, так і в Windows 11, і пошук на панелі завдань – саме один з таких сценаріїв, для яких офіційно не підтримується можливість переадресації [посилань]. Коли ми дізнаємося про неправильне перенаправлення, ми випускаємо виправлення» — із заяви Microsoft

Це виправлення тепер є частиною майбутнього оновлення Windows 11, яке вийшло в каналах Beta та Release Preview пізно ввечері в п’ятницю, і розробник EdgeDeflector незадоволений цими змінами.

«Це зовсім не те, що робить компанія, якій не байдужі її користувачі. Microsoft керує Windows не найкращим чином. Їх у першу чергу турбує реклама, пакетне програмне забезпечення та підписки на послуги, а не продуктивності своїх користувачів»

Деніел Александерсен розробник EdgeDeflector

Microsoft не пояснила, чому вона раптово почала блокувати EdgeDeflector та інші програми, але причина очевидна.

«500 000 користувачів EdgeDeflector для Microsoft – це не більше ніж невелика неприємність. Проте минулого місяця розробники Brave та Firefox або скопіювали функціональність EdgeDeflector, або включили її у план розвитку».

Деніел Александерсен розробник EdgeDeflector

Firefox має 200 млн користувачів, і це очікувано привернуло увагу Microsoft. До того ж раніше розробники Firefox вдавалися до подібних хитрощів для обходу обмежень на зміну браузера за замовчуванням у Windows 10. У Mozilla теж виступили з критикою на адресу Microsoft.

«Люди заслуговують на право вибору. У них має бути можливість просто і легко змінити налаштування за замовчуванням, і їхній вибір браузера за замовчуванням має поважатися. Ми працювали над кодом для запуску Firefox в рамках протоколу microsoft-edge для користувачів, які вже вибрали наш браузер за замовчуванням. Але нещодавні зміни Windows 11 зводять ці зусилля нанівець».

із заяви Mozilla

***
Microsoft відома вкрай агресивними методами просування своїх продуктів. З недавніх прикладів — блокування деінсталяції Edge в Windows 10 і заборона відключення вбудованого антивіруса Windows 10 у 2020 році. Крім того, у 2017 році Microsoft також забороняла міняти браузер і пошуковик за умовчанням при використанні Windows 10 в S-режимі. Ще можна згадати, що у 2013 році Єврокомісія оштрафувала Microsoft на €561 млн ($731 млн) через відсутність вікна вибору іншого браузера замість Internet Explorer.

Джерело itc.ua

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше